Last Minute - Bulharsko, Balčik

Najväčšou turistickou devízou Bulharska je Čierne more. Poznajte i vy pohodu, ktorú vám dovolenka v Bulharsku ponúka. Štýlový hotel, piesočná pláž a jej najrôznejšie vodné športy, škola potápania, rušný spoločenský život a fitcentrum. To všetko sú iba niektoré z mnohých možností, ktorými nadobudne vaša dovolenka nový rozmer. Navštívte Bulharsko a presvedčete sa sami! V zime odporúčame lyžovanie v Bulharsku.

Zhruba 7 km od Albeny leží ďaľšie obľúbené letovisko, Balčik. Toto historické mesto je preslávené hlavne vďaka bielym pieskovcovým skalám a rovnako farebným kamenným domčekom.

Balčik je centrum umenia

Balčík je centrom bulharského umeleckého života. Nachádza sa tu niekoľko desiatok galérií, múzeí a kultúrnych zariadení. Za návštevu stojí Palác kráľovny Márie obklopený  prekrásnymi parkami a botanickou  záhradou.

Podľa starých Grékov sa tu narodila Afrodita – bohyňa krásy. Znalcov dejín určite potešia stopy byzantského, starobulharského a arabského slohu.

Balčik - dovolenka pre každého

Balčik je letovisko pre všetkých. Môžete tu prežiťodpočinkovú dovolenku na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, alebo tu môžete nájsť niečo, čo ste ešte nikdy nevideli. Ako napríklad kaktusovú záhradu s viac ako 3000 druhmi rastlín dovezených z celého sveta práve sem. Nebudete sklamaní!


Nájdené 0 termínov dovolenky.