Last Minute - Bulharsko, Burgas

Najväčšou turistickou devízou Bulharska je Čierne more. Poznajte i vy pohodu, ktorú vám dovolenka v Bulharsku ponúka. Štýlový hotel, piesočná pláž a jej najrôznejšie vodné športy, škola potápania, rušný spoločenský život a fitcentrum. To všetko sú iba niektoré z mnohých možností, ktorými nadobudne vaša dovolenka nový rozmer. Navštívte Bulharsko a presvedčete sa sami! V zime odporúčame lyžovanie v Bulharsku.

Najväčší bulharský prístav a druhé najväčšie mesto Bulharska láka predovšetkým spoločensky založených turistov.

Historické pamiatky Burgasu

Zo širokého množstva historických pamiatok stojí za zmienku Katedrála sv. Cyrila a Metoda, či archeologické múzeum s hrobkou thráckeho kráľa. Každý rok sa tu usporadúva aj medzinárodný folklórny festival. Aj napriek svojej bohatej histórii, zostáva Burgas moderným priemyselným mestom, ktoré obklopujú tri veľké jazerá : Atanovsko ezero, Burgasko ezero a Laguna Poda, ktoré sa stalo útočiskom množstva  vtákov a vodných rastlín. Za návštevu  stojí aj Nadmorskij park, zelená perla mesta s desiatkami fontán a útulných zákutí

Burgas je i moderné mesto, ktoré žije

Burgas  moderne založené mesto s veľkým prístavom a morským parkom a je lákadlom predovšetkým spoločensky založených turistov.
V petrochemických závodoch sa spracováva tzv. tekuté zlato resp. ropa.

Nájdete tu aj množstvo úchvatných historických pamiatok ako je Archeologické múzeum s hrobkou thráckeho kráľa, Arménsky kostol, Chrám Matky Božej, Synagógu, Historické a Etnografické múzeum.

Každoročne Burgas ponúka milovníkom tradičnej hudby medzinárodný folklórny festival.

Aj keď Burgas patrí k historicky založeným mestám, nezaostáva za modernými mestami ani o malinký krôčik. Môže sa pýšiť tým, že ho obklopujú tri jazerá.

Prestupná stanica do prímorských letovisiek

Burgas  ale nie je ideálny pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku polihovaním na pláži a kúpaním sa v mori. Doporučujeme ho skôr ako výletnú oblasť s objavovaním histórie, kultúry a nových vecí.

A teraz vám už nič nestojí v ceste – hurá do Burgasu!


Nájdené 0 termínov dovolenky.