Last Minute - Bulharsko, Pomorie

Najväčšou turistickou devízou Bulharska je Čierne more. Poznajte i vy pohodu, ktorú vám dovolenka v Bulharsku ponúka. Štýlový hotel, piesočná pláž a jej najrôznejšie vodné športy, škola potápania, rušný spoločenský život a fitcentrum. To všetko sú iba niektoré z mnohých možností, ktorými nadobudne vaša dovolenka nový rozmer. Navštívte Bulharsko a presvedčete sa sami! V zime odporúčame lyžovanie v Bulharsku.

Prímorské kúpele Pomorie

Neďaleké Pomorie je preslávené hlavne vďaka ťažbe soli. Kvôli požiaru na začiatku 20. storočia sa mesto nemôže chváliť veľkým množstvom historických pamiatok, ale čo nemôže ponúknuť v histórii, ponúka na kultúrnej scéne. Počas letných mesiacov prebiehajú stovky koncertov a hudobných i folklórnych festivalov.

Pomorie nie je len plážová dovolenka

Kľudnú oázu mesta predstavuje Kláštor sv. Juraja, komplex  niekoľkých náboženských budov v perfektne udržiavaných priľahlých záhradách. Na severe mesta môžete obdivovať okrem soľných dolov, tiež kúpele využívajúce slané bahno na okraji Pomorijského jazera. Liečia sa tu hlavne choroby pohybového ústrojenstva, gynekologické a nervové ochorenia, či lupienka.

V Pomorí sa údajne vyrába jedna z najlepších rakijí celého Bulharska a naozaj vynikajúce vína!


Nájdené 0 termínov dovolenky.