Last Minute - Bulharsko, Sozopol

Najväčšou turistickou devízou Bulharska je Čierne more. Poznajte i vy pohodu, ktorú vám dovolenka v Bulharsku ponúka. Štýlový hotel, piesočná pláž a jej najrôznejšie vodné športy, škola potápania, rušný spoločenský život a fitcentrum. To všetko sú iba niektoré z mnohých možností, ktorými nadobudne vaša dovolenka nový rozmer. Navštívte Bulharsko a presvedčete sa sami! V zime odporúčame lyžovanie v Bulharsku.

Rekreačné stredisko Sozopol leží na juhu v Burgaskom zálive. Už roky sa bije s Neseberom o to, ktoré mestečko je krajšie. Kľukaté, úzke uličky sú dopĺňané bulharskými typickými domami – kamenné základy a drevené poschodia, to je romantika sama o sebe.

Sozopol je nádherné historické mesto, ktoré bolo už v minulosti dopravným a obchodným uzlom Bulharska. Stará časť mesta si uchovala svoj historický ráz s drevenými domčekmi, úzkymi uličkami a malými kaplnkami.

Sú tu k dispozícii dve pláže s jemným žltým pieskom, ktoré vyzerajú ako z rozprávky o rybárskej dedinke. Asi preto, že sa nachádza v malom rybárskom prístave. K najpopulárnejším sa dajú zaradiť potápačské kurzy, ktoré sú vedené špičkovými profesionálmi.

Starý a nový Sozopol

Mesto má dve časti – starú a novú. Stará je od novej oddelená kostolíkmi s krásnou zalesnenou prírodou, ktorá doslova láka na prechádzku. Neďaleko sa nachádza Archeologické múzeum, kde môžete obdivovať najkajšiu zbierku gréckych kamenných váz. Za návštevu stojí aj Umelecká galéria a Kostol sv. Bohorodičky. 

Nová časť sa dá považovať za tú živšiu. Večerné šantenie v miestnych kluboch a diskotékach je na dennom poriadku.

Figovníky  nájdete všade okolo seba spolu s roztiahnutými rybárskymi sieťami, sušiacimi sa na slnku.

V roku 1970 UNESCO vyhlásilo Sozopol historicky chránenou oblasťou.

Sozopol ponúka romantickú dovolenku

Je tu množstvo romantickej atmosféry nielen pre zamilovane páry. Kto by nechcel stráviť aspoň jeden večer v malebnej krčmičke na útese? Pod vami špliechajú vlny a ten prekrásny výhľad. Každý si tu príde na svoje.

 


Nájdené 2 termínov dovolenky.

Cena od 146 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

BGZ212

Termín zájazdu: 29.09.-06.10.2018
Úroveň hotela: ***
Strava: Bez stravy
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastná
Více informací o zájezdu

Bulharsko
Oblasť: Sozopol

Ďalšie termíny tohto zájazdu
29.09.-06.10.2018
Vlastná
Zľava 23% Last Minute od 0 €
Detail zájazdu
06.10.-13.10.2018
Vlastná
Zľava 23% Last Minute od 0 €
Detail zájazdu