Last Minute - Bulharsko, Varna

Najväčšou turistickou devízou Bulharska je Čierne more. Poznajte i vy pohodu, ktorú vám dovolenka v Bulharsku ponúka. Štýlový hotel, piesočná pláž a jej najrôznejšie vodné športy, škola potápania, rušný spoločenský život a fitcentrum. To všetko sú iba niektoré z mnohých možností, ktorými nadobudne vaša dovolenka nový rozmer. Navštívte Bulharsko a presvedčete sa sami! V zime odporúčame lyžovanie v Bulharsku.

Tretie najväčšie mesto Bulharska, Varna

Varna je tretie najväčšie mesto Bulharska. K veľkej popularite mu pridáva aj to, že tu nájdete najväčší bulharský prístav a medzinárodné letisko.

Varna pre mladých

Mesto je predovšetkým obľúbené mladými turistami, ktorí majú radi pestrý nočný život. Toho si tu užijete naozaj do sýtosti. Počas hlavnej sezóny – tzv. Varnské leto ( jún až august) je tu množstvo skvelých koncertov, operných a baletných predstavení, festivalov a dokonca aj večerných párty na pláži.

Kultúrne zaujímavosti Varny

Varna nie je len mestom zábavy,ale aj dlhoročnej histórie, ktorú určite musíte počas svojej návštevy preskúmať. Navštíviť môžete napr. Etnografické múzeum, ktoré sa pýši skvostnými šperkami, originálnym mobiliárom a ručnými prácami.

S bulharským umením sa dokonale zoznámite v Umeleckej galérii a kto má rád ďalekú a zložitú históriu doporučujeme zastávku v Múzeu obrodenia. Práve tu nájdete dokumenty z bojov s Osmanskou ríšou. Za zmienku stojí aj Námorné múzeum, kde  sa môžete dozvedieť ako sa vyvíjala bulharská lodná doprava. Určite vás nedchne unikátna zbierka uniforiem a modelov lodí. Súčasťou múzea je aj delfinárium s oceániom. Doslova raj na zemi, nielen pre tých najmenších z nás!

Každé mesto by malo mať svoj trh s ovocím, zeleninou, šperkami, oblečením a so všetkým, na čo si turista počas svojej dovolenky spomenie. Ani Varna nie je výnimkou! Nájdete ho priamo na pešej zóne. A keď pridáte milý úsmev, určite sa dohovoríte aj na cene.

Zaľúbení si aj bez väčšej fantázie budú pripadať ako v rozprávke. To vďaka starobylým uličkám, ktoré po stranách lemujú prekrásne stromy.


Nájdené 0 termínov dovolenky.