Dovolenka - Egypt, Dahab

Egypt je z turistického hľadiska zemou nespočetným možností. Piesočnaté pláže, ktoré omývajú Červené a Stredozemné more, pyramídy, Sfinga, rieka Níl, Údolie kráľov, Kárhira - to všetko je Egypt. Stačí, keď sa rozhodnete, či vás viac láka kultúra a poznanie, či relaxácia pri mori. Môžete samozrejme tiež zvoliť kombináciu oboch a poznať Egypt v celej jeho kráse. Návštevu Egypta určite nebudete ľutovať.

Dahab je veľmi obľúbeným letoviskom na Sinajskom poloostrove. Oproti Sharm el Sheiku, od ktorého je vzdialený asi 80 km, je však atmosféra Dahabu oveľa kľudnejšia a komornejšia. Slovo „dahab“ sa z arabčiny prekladá ako „zlato“. Podľa niektorých prameňov označenie tohto miesta vychádza z toho, že sa tu zlato ťažilo. V iných prameňoch sa uvádza, že názov symbolizuje farbu nádherných miestnych pláží. 

Do Dahabu mieri mnoho mladých nezávislých turistov s batohmi. Individuálnych turistov je tu oveľa viac, než je obvyklé v iných egyptských prázdninových destináciách.

Dahab sa delí na dve časti. V novej časti, ktorú miestni označujú ako Dahab City, sa nachádza niekoľko luxusnejších hotelov, ktoré splnia očakávania náročnejších turistov. Pozdĺž pobrežia smerom na sever sa rozkladá Asála, čo bola pôvodne beduínska dedinka. Asála sa delí na Masbat a Mašrabu. Masbat je severnejšia časť a je tu veľa kempov, malých hotelov a reštaurácií. Aj napriek tomu, že sa Asála stále viac a viac rozvíja, stále tu môžete nájsť typické rysy beduínskeho života.

Dahab je jednou z najobľúbenejších potápačských lokalít na pobreží Červeného mora. Máte možnosť si tu vybrať z veľkého množstva potápačských klubov. Najnavštevovanejšou lokalitou je Kaňon, kde veľké množstvo ponorov vyhovuje všetkým úrovniam potápačov. Ak chcete objavovať podmorský život  a nechcete absolvovať výcvik, môžete šnorchlovať. Pokiaľ nemáte šnorchlovacie náradie so sebou, môžete si ho požičať. Niektoré korálové útesy sú bohužiaľ znečistené odpadkami. Medzi obľúbené miesta patrí chránený Majákový útes na severe Asály alebo Úhoria záhrada, kde žije kolónia úhorov. Nielen pri potápaní, ale aj pri šnorchlovaní majte na pamäti, že nad útesmi sa môžu objaviť nevypočítateľné prúdy, a preto dodržujte zásady bezpečnosti.

Medzi ďaľšie aktivity, ktorými môžete v Dahabe spestriť svoju dovolenku, patrí windsurfing a ďaľšie vodné športy, jazda na koňoch alebo výlety na ťavách do sinajského vnútrozemia.


Nájdené 0 termínov dovolenky.