Last Minute - Grécko, Chalkidiki

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Tento poloostrov má tvar trojzubca. Najnavštevovanejšia je západná „časť trojzubca“ , poloostrov Kassandra. Vstupnú bránu na tento poloostrov predstavuje mesto Nea Moudaniais. Mesto nie je tak atraktívne ako letoviská ležiace viac na juh, avšak tiež  nie je tak preľudnené. Chalkidiki je ideálny pre kľudné leňošenie pri mori a následný bujný nočný život.

Sithonie

Tie najlepšie pláže Chalkidiki sa nachádzajú smerom k južnému výbežku Sithonie. Tunajšie letoviská nie sú tak veľké a rušné, patria skôr medzi tichšie a roztrúsenejšie. Známe sú  predovšetkým Toroni alebo Aretes. Východné pobrežie Sithonie ponúka prekrásny výhľad na horu Athos.

Severné Chalkidiki

Aj napriek tomu, že sem cestovný ruch ešte poriadne nezavítal, aj táto oblasť má čo ponúknuť. Okrem pobrežia sa jedná predovšetkým o lesnaté kopce a malebné horské dedinky. Hlavnú atrakciu predstavuje jaskyňa Petralona. V roku 1960 tu bol odkrytý najstarší grécky archeologický nález – asi 700 000 rokov stará lebka neandrtálca.

Stagira

Dedina je významná predovšetkým tým, že je rodiskom slávneho filozofa Aristotela. Túto skutočnosť pripomína jeho mramorová socha na okraji osady.

Z Chalkidiki sa vám nebude chcieť vracať :)


Nájdené 0 termínov dovolenky.