Dovolenka - Grécko

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Vstupné  formality

Pre slovenských občanov neplatia pri vstupe na územie Grécka žiadne zvláštne obmedzenia. Nutné je mať platný cestovný pas, ktorého minimálna platnosť nie je nijako obmedzená. Dôležité je, aby platil v dobe vstupu na grécke územie. Doporučená je však platnosť najmenej 3 mesiace od doby návratu z Grécka. Je možné ako cestovný doklad použiť aj  občiansky preukaz , tento doklad však platí iba pre ich držiteľov a nevzťahuje sa na deti (na rozdiel od pasu).

Colné a devízové predpisy

Do Grécka je bežne povolené dovážanie darčekov pochádzajúcich z krajín EU. Sú však stanovené limity na niektoré komodity na osobu: max. 200 ks cigariet, 50 ks cigár (alebo 250 g tabaku), 2 l vína, 1 l alkoholu nad 22 %, 1 l alkoholu pod 22 %, 250 ml toaletnej vody a akéhokoľvek tovaru do limitu 150 EUR. Je zakázaný vývoz či dovoz akýchkoľvek  drog alebo omamných látok, s výnimkou predpísaných liekov. Vysoké pokuty sa platia za vývoz akéhokoľvek predmetu staršieho ako 100 rokov, pokiaľ k tomu nemáte zvláštne povolenie.  Rovnako je zakázaný vývoz akýchkoľvek vzácnych či ohrozených druhov zvierat a rastlín.

Elektrina

V zásuvkách gréckych sietí koluje napätie 220 V/50 Hz striedavého prúdu. Elektrické zásuvky sú jednoduché s dvomi kolíkmi. Na trojkolíkové prístroje pravdepodobne budete potrebovať adaptér. Pokiaľ si ho zabudnete doma, nie je problém si ho kúpiť v ktoromkoľvek supermarkete.

Oblečenie

V Grécku nepanují žiadne obmedzenia čo sa oblečenia týka ako napr. v islamských krajinách. Obliekať sa  môžete ako sa vám bude chcieť. Na večer však doporučujeme  pribaliť  si nejakú mikinu a dlhšie nohavice, pretože od septembra sa už so zotmením začína pomaly ochladzovať.

Kúpanie a opaľovanie

Na väčšine pláží nie je  problém ani opaľovanie „hore bez“. Nedoporučuje sa to iba na rušných mestských plážach. Inak tu nie je problém nájsť aj nudapláže, alebo si priamo nájsť nejakú kľudnú zátoku len a len pre seba.

Nákupy

Nakúpiť tu môžete klasické suvenýry od napodobenín starožitností, cez kópie slávnych sôch, až po keramické vázy. Okrem upomienkových drobností zoženiete aj rôzne kožené výrobky (obuv, kabelky, bundy…) alebo krásne strieborné šperky.
 

Počasie & podnebie

Grécko sa pýši typickým stredozemským podnebím a môže sa teda pochváliť letnými teplotami v priemere okolo 30 °C. Tie sa ale samozrejme môžu vyšplhať až na závratných 40 °C, takže pokiaľ patríte k teplomilným ľuďom, budete sa tu cítiť ako ryba vo vode. A pokiaľ medzi nich nepatríte, príjemne vás  osvieži práve zmieňovaná voda, ktorá patrí medzi najkrištáľovejšie v Európe.

Kedy do Grécka

Najvhodnejšie býva obdobie od apríla do októbra, kedy býva počasie stále, teplé a takmer bezoblačné. Najväčšie zrážky  krajinu sužujú hlavne v zime, zatiaľ čo v lete ju neustále ohrievajú horúce slnečné lúče. Najteplejšie je tu samozrejme v období prázdnin, ale to pravé leto zažijete aj v júni alebo  v septembri.

Tam a späť

Lietadlo

Najčastejším a najrýchlejším spôsobom býva lietadlo. V Grécku sa to letiskami len  tak hemží, pretože svoje vlastné letisko má takmer každý ostrov, kde smerujú davy turistov. Len v niektorých prípadoch, kedy sa letisko nachádza na blízkom susednom ostrove je využívaný trajekt. Let trvá  okolo 2 – 2,5 hodiny, záleží na konkrétnej destinácii.

Autobus

Ďaľším spôsobom dopravy je  autobus, kedy sa do krajiny dostanete cez Apeninský poloostrov a následne trajektom na požadovaný ostrov.

V rámci destinácie

Autobus

Autobusová doprava je celkom spoľahlivá a s určitou dávkou tolerancie by sa dalo povedať, že aj presná. Cestovné poriadky bývajú vždy vyvesené na zastávke. Na diaľkových trasách fungujú zelenobežové klimatizované autobusy spoločnosti ΚΤΕΛ. V mestských a prímestských častiach sa pohybujú autobusy modrobiele, ktoré už nebývajú tak komfortné.

Loď

Na takmer každý ostrov sa dostanete loďou z Pirea. Na Jónské súostrovie  priamo z Peloponézu. Medzi jednotlivými skupinkami ostrovov existujú aj pravidelné linky a využiť môžete aj rýchloloď (Flying Dolphin), za ktorú si však už priplatíte.

Taxi

Taxíky spoznáte podľa označenia ΤΑΞΙ na streche. Farba síce nebýva jednotná, ale autá sa dajú identifikovať celkom ľahko. Medzi miestnymi taxikármi bývajú často obľúbené české Octavie. Cenu je najlepšie si s taxikárom zjednať dopredu alebo sledovať taxameter, pretože aj tu vodiči radi okrádajú dôverčivých turistov.

Požičanie  auta

Často býva najkomfortnejším spôsobom, ako si individuálne zaistiť poznávanie miestnych prírodných krás a pláží. Požičať si môžete  auto, alebo moped. Auto  vraciate s rovnakým množstvom benzínu v nádrži, s akým ste si ho požičali. Pred tým ako do Grécka vyrazíte vybavte si pre istotu medzinárodný vodičský preukaz, aj keď je možné, že ho ani nebudete potrebovať.

Vlak

Je síce veľmi komfortný spôsob cestovania, avšak využiť ho sa dá len  medzi veľkými mestami na pevnine

 

Kategórie ubytovania

Kategórie ubytovania bývajú v katalógoch slovenských cestovných kancelárií udávané pomocou hviezdičiek, ktoré väčšinou danej kategórii zodpovedajú. Priamo v Grécku  môžete naraziť ešte na staršie hodnotenie pomocou písmen A, B, C…

Ubytovanie

V Grécku si môžete vybrať, či dáte prednosť klasickému hotelu alebo niektorému z ponúkaných apartmánov. Všeobecne platí, že hotely bývajú trošku komfortnejšie ako „obyčajné“ apartmány, avšak tie bývajú lacnejšie. Ubytovanie je najlepšie si vybrať priamo v niektorej z cestovných kancelárií a zájazd si zakúpiť v nich, pretože tak už máte isté záruky. Pokiaľ sa vydáte do Grécka len tak „na blind“ môže vám výber vhodného ubytovania trvať dlhšiu dobu, pretože tie najlepšie miesta bývajú zabookované práve  cestovnými kanceláriami.

Bazény

Ubytovacie komplexy bývajú často vybavené aj bazénom, kde sú zdarma k dispozícii lehátka. Pokiaľ tomu tak ale nie je, platí, že môžete využívať bazény  susedného hotela. Nepísaným pravidlom však je, že si v miestnom bare kúpite nejaký ten drink.

Toalety

Dámy = Gynaikon
Páni = Andron
Použité toaletné papiere sa zásadne odkladajú do pripravenej nádoby.

S kým budete „zdieľať“ hotel

Grécke ostrovy sú  veľmi obľúbené aj u Angličanov a v menšej miere tu narazíte aj na Nemcov. Na pevnine (napr. Chalkidiki) alebo na severnejších ostrovoch (Thasoss)  narazíte na Bulharov alebo Rumúnov, ktorí to sem majú kúsok autom.

Pláže a lehátka

Bývajú v Grécku väčšinou verejné. Lehátka so slnečníkom si tu môžete prenajať za poplatok. Ceny sa pohybujú medzi 6-8 EUR za deň. Lehátka  môžete využiť aj pri niektorých z plážových barov a reštaurácií. Aj tu platí, že sú zdarma v prípade, že si tu kúpite drink či zmrzlinu.

Mena

Mena: 1 EUR = 100 centov
Kurz: V súčasnej dobe sa pohybuje okolo 30 Sk

Čo a za koľko

Večera: 10 – 12 EUR
Káva: od 1,50 EUR
Pivo: od 0,50 EUR (v supermarkete), od 2 EUR (v reštaurácii)
Voda 1,5 l: 0,30 – 1 EUR
Víno 0,7 l: od 3 EUR
Chlieb: 1 – 1,60 EUR
Gyros pita: od 2 EUR
Sendvič: od 2 EUR
Grécký šalát: 2,50 – 5 EUR
Rajčiny: Od 0,5 EUR
Slnečné okuliare: od 5 EUR
Margarín 500 g: od 2 EUR

Platenie

V klasických obchodíkoch s pečivom alebo so zeleninou je potrebné mať so  sebou hotovosť. Platobné karty je možné uplatniť len v niektorých väčších obchodných centrách alebo na benzínovej pumpe. Dajú sa nimi zaplatiť aj výlety alebo kurzy potápania. Pozor, či obchody nevyžadujú embosované karty! Bankomaty bývajú celkom dobre dostupné, avšak pozor – niektoré majú základné menu v gréčtine!

Zmenárne

Slovenské koruny sa bohužiaľ v miestnych zmenárniach  priamo zmeniť, teda majte pri sebe pre istotu dostatok hotovosti, či platobnú kartu.
 

Stravovanie alebo dobré jedlo a pitie

Bez zveličovania môžeme povedať, že základy európskej civilizácie boli položené v starovekom Grécku, jedlo nevynímajúc. Pretože zatiaľ čo Kelti alebo Nemci piekli svoje placky z nekvaseného cesta v popoli, v antickom svete už panovali aj v jedle  kultivované a vyberané návyky a spôsoby. Vzhľadom k zemepisnej polohe sa tu  prelínajú vplyvy  západnej a  východnej kuchyne a výsledkom je vynikajúca zdravá strava nenáročná na prípravu. Vonkajšie posedenie pri dobrom jedle a pití patrí k tradičným a veľmi príjemným zážitkom pri návšteve Grécka.

Jedlo

V tejto prímorskej krajine  nemôže byť  žiadnym prekvapením, že jedálničku kraľujú predovšetkým čerstvé ryby, ktoré sa striedajú s obľúbeným jahňacím mäsom. Samotní Gréci sú zvyknutí veľa navariť ráno a po celý deň  pokrmy udržovať teplé, alebo skôr vlažné, pretože na vyslovene horúce jedlo si veľmi nepotrpia. Preto je dobré si objednať jedlo, ktoré vyžaduje prípravu bezprostredne pred konzumáciou. Gréci jedia neskôr ako my, aj keď otváracie doby reštaurácií kvôli turistom upravili na 7. hodinu, sami jedia  večere až okolo deviatej. Po jedle zvyčajne nasleduje káva s nejakým dobrým dezertom.

Predkrmy

Taramosalata
Paštéka z treščej pečienky

Tsatsiki
Pokrájaná uhorka s jogurtom

Pokrmy

Musaka
Pozostáva z vrstvy zemiakov, mletého mäsa a pokrájaného baklažánu, často býva poliata bešamelom.

Rybie  pokrmy
V jedálnom lístku by malo byť rozlíšené, či sa jedná o ryby mrazené alebo čerstvo ulovené.

Pitie

Okrem tradičného vína je Grécko krajinou aj ďaľších lahodných nápojov.

Ouzo
Aperitív z anýzových semienok

Metaxa
Miestne brandy. Môžete si vybrať medzi troj-, päť- a sedem-hviezdičkovou variantou, pričom platí, že čím viac hviezdičiek, tým jemnejšia chuť.

Pivo
V supermarketoch bežne narazíte na nemecký Amstel a holandský Heineken. Medzi miestnymi sa najväčšej obľube teší domáci Mythos. Pri troche šťastia tu môžete v plechovkách naraziť aj na  český Plzeňský Prazdroj alebo Budějovický Budvar.
 

Pláže

Na piesočnatých plážach môžete buď klasicky relaxovať na lehátku a chytať bronz alebo sa vrhnúť na niektorý z vodných športov. Klasikou už býva windsurfing alebo jazda na skútry. Pustiť sa  môžete napríklad do paraglidingu alebo vodných lyží. Na väčšine pláží je tiež možnosť zapožičania loďky alebo šľapadla.

Potápanie

Grécko sa môže pýšiť jedným z najkrajších a najčistejších morí, ktoré je priam stvorené na šnorchlovanie alebo potápanie. Vyskúšať môžete aj niektorý z potápačských kurzov alebo samostatný vodný ponor.

Výlety

Prečo nevyskúšať niektorý z fakultatívnych výletov za krásami gréckej antiky. Na pevnine rovnako ako na ostrovoch je takýchto možností veľa. Nevadí, že ste si zájazd nezakúpili dopredu – dá sa kúpiť priamo na mieste.

Výlety na lodiach

Sú v Grécku veľmi populárne. Pokiaľ sa chystáte na niektorý z ostrovov,  nechajte  sa zlákať na  okružnú plavbu, ktorá ponúkne veľa zaujímavých zážitkov. Populárne bývajú aj výlety k modrým jaskyniam, kde má voda neskutočne modrú farbu.

Aquaparky

Takmer každý väčší ostrov má svoj vlastný aquapark (niekedy aj 2), kde môžete bezstarostne nechať vyblázniť svoje ratolesti. Verte, že vo víre tobogánov rozličných, možných aj nemožných tvarov vydržia celý deň.

Večer

Grécke promenády bývajú lemované všemožnými tavernami, barmi, diskotékami či kaviarňami, do ktorých vás neustále niekto pozýva alebo ponúka zľavy. Tu bývajú obchodíky so suvenýrmi, šperkami či oblečením. Jeden večer môžete vyskúšať karaoke, iný ochutnať sushi v miestnej japonskej reštaurácii a potom napríklad vyraziť na niektorú zo známych diskoték.  Možností je naozaj veľa a stačí si len vybrať. Kúzelná môže byť aj samotná romantická prechádzka po promenáde medzi šumením mora a cvrkotom davu.
 

Grécko môžeme  nazvať kolískou civilizácie – minimálne tej európskej. Rozkvitala tu nielen filozofia, ale aj architektúra, demokratická politika a umenie. O Aténach prehlásil rímsky básnik Cicero, že „kamkoľvek  stupíte, stretnete sa tu  so spomienkou na minulosť“.

Minojská kultura ( 3 200 – 1 450  pred  n. l.)

Z tejto doby pochádza kráľovský palác v Knosse na Kréte. Objaviteľ anglický archeológ sir Artur Švand civilizáciu, ktorá ho postavila, nazval minojskou podľa legendárneho kráľa Minoa. Kréta vtedy vďaka svojej strategickejolohe kraľovala obchodu vo východnom stredomorí. Vrchol nastal okolo roku 1 500 pr. n. l., kedy obchodovali s tovarom aj v Egypte a na strednom východe. Dôvody zániku tejto kultúry doposiaľ nie sú známe.

Mykénska kultúra (1 450 – 1 200 pred  n. l.)

Názov podľa mesta Mykény. Mykénčania sa dostali k moci po zániku Minojskej kultúry. Práve Mykénske obdobie je opradené mnohými bájami a povesťami, práve v tomto období vznikla slávna Ilias. Môžeme sa len dohadovať, či bola báseň založená na pravde a skutočne kedysi prebehla Trójska vojna, či  si príbeh Homér iba vybájil. Podľa legendy sa výprava kráľa Agamemnona vydala na vojnové ťaženie do Tróje, aby odtiaľ „vyslobodili“ krásnu Helenu, ktorá sem utiekla s princom Parisom. Výprave však vial nepriaznivý vietor a tak bol Agamemnon nútený obetovať bohyni Artemis svoju dcéru. 10 rokov potom trvala Trójska vojna, bez toho aby z nej vzišiel víťaz a 10 rokov boli obetovené životy mnohých hrdinov. Až múdry kráľ Oddyseus z ostrova Itaka prišiel s  – Trójskym koňom.Všetci vieme, čo bolo ďalej. Trojania si koňa, v ktorom boli schovaní grécki vojaci, pustili do mesta a Trója bola skoro dobytá. Agamemnon sa vrátil späť do Mykén ako hrdina a ako „vojnovú korisť“ si odtiaľ priniesol princeznú Kassandru. Jeho žena Klytaiméstra mu však stále mala za zlé, že dal obetovať ich dcéru, a tak ho skoro po návrate aj s Kassandrou dobodala vo vani.

Dórské obdobie (1 200 – 1 100 pred. n. l.)

Je obdobím temna pre grécku civilizáciu. Bolo spôsobené vpádom Dórov zo severného Grécka, ktorí boli síce zdatnými vojakmi, avšak chýbal im akýkoľvek väčší zmysel pre rozvoj kultúry.

Klasické Grécko

Svitať na lepšie časy sa pomaly začína v 9. storočí pred naším letopočtom. Vznikať začali mestské štáty, z ktorých najsilnejšie (a dodnes najslávnejšie) boli Atény a Sparta. Zatiaľ čo  Sparta bola čisto vojenským štátom, Atény boli viac kultúrnejšie. V tejto dobe predkladal ľudu revolučné myšlienky aténsky štátnik Perikles a podporoval rozvoj umenia a architektúry. Za jeho vlády bol postavený Perthenon, grécka dráma bola v rozkvete a gréckym ľudom bolo prijatých veľa demokratických myšlienok. Práve z tejto doby  pochádza aj ono známe slovo demokratia (= vláda ľudu), z ktorého vzniklo slovo „demokracia“.

Alexander Veľký

Menšie mestské štáty sa bohužiaľ nikdy nedokázali zjednotiť tak, aby odolali tak silnému protivníkovi, ako bol Alexander a jeho otec Filip II. Grécko sa tak skoro stalo súčasťou Macedonskej ríše. Tá sa síce krátko po Alexandrovej smrti rozpadla, ale od tej doby už Grécko  zostalo viac či menej pod niečou nadvládou, aby sa dočkalo nezávislosti až v 19. storočí. 


Nájdené 1233 334 termínov dovolenky.

Cena od 671 €
(cena za osobu od 0 €)

Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Černá Hora, Řecko z Benátek na lodi MSC Opera - 393906320

Termín zájazdu: 27.04.-04.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Plná penzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Vlastná
Více informací o zájezdu

Chorvátsko
Oblasť: 

Ďalšie termíny tohto zájazdu
19.04.-27.04.2019
Vlastná
Zľava 51% Last Minute od 808 €
Detail zájazdu
19.04.-28.04.2019
Vlastná
Zľava 18% Last Minute od 1 081 €
Detail zájazdu
19.04.-28.04.2019
Vlastná
Zľava 24% Last Minute od 1 228 €
Detail zájazdu
27.04.-04.05.2019
Vlastná
od 703 €
Detail zájazdu
05.05.-12.05.2019
Vlastná
od 1 018 €
Detail zájazdu
Cena od 404 €
(cena za osobu od 0 €)

Simple Hotel Hersonissos Blue

Termín zájazdu: 16.05.-23.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 648 €
Detail zájazdu
16.05.-30.05.2019
Letecky (Praha)
od 706 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 607 €
Detail zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 665 €
Detail zájazdu
17.05.-27.05.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 35% od 690 €
Detail zájazdu
Cena od 404 €
First Minute (cena za osobu od 0 €)

Dimitra Hotel

Termín zájazdu: 16.05.-19.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 4 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
11.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 33% First Minute od 493 €
Detail zájazdu
11.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 30% First Minute od 578 €
Detail zájazdu
16.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 38% First Minute od 404 €
Detail zájazdu
16.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 35% First Minute od 452 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 622 €
Detail zájazdu
Cena od 412 €
First Minute (cena za osobu od 0 €)

Thalassi

Termín zájazdu: 16.05.-19.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 4 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
11.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 32% First Minute od 513 €
Detail zájazdu
11.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 26% First Minute od 683 €
Detail zájazdu
16.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 37% First Minute od 412 €
Detail zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 729 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 654 €
Detail zájazdu
Cena od 468 €
(cena za osobu od 0 €)

Ilios

Termín zájazdu: 16.05.-23.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
16.05.-30.05.2019
Letecky (Praha)
od 697 €
Detail zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 640 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 628 €
Detail zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 695 €
Detail zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 680 €
Detail zájazdu
Cena od 391 €
(cena za osobu od 0 €)

Real Palace

Termín zájazdu: 31.05.-05.06.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 6 dní
Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
31.05.-11.06.2019
Letecky (Praha)
od 899 €
Detail zájazdu
31.05.-07.06.2019
Letecky (Praha, Brno, Vídeň)
od 717 €
Detail zájazdu
31.05.-14.06.2019
Letecky (Praha, Brno, Vídeň)
od 1 019 €
Detail zájazdu
31.05.-05.06.2019
Letecky (Praha, Brno)
od 630 €
Detail zájazdu
31.05.-10.06.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
Zľava 9% od 834 €
Detail zájazdu
Cena od 376 €
First Minute (cena za osobu od 0 €)

Iro

Termín zájazdu: 16.05.-19.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 4 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
11.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 36% First Minute od 436 €
Detail zájazdu
11.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 34% First Minute od 469 €
Detail zájazdu
16.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 38% First Minute od 388 €
Detail zájazdu
16.05.-19.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 39% First Minute od 376 €
Detail zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 585 €
Detail zájazdu
Cena od 449 €
(cena za osobu od 0 €)

Krits Hotel

Termín zájazdu: 16.05.-23.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 719 €
Detail zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 706 €
Detail zájazdu
16.05.-30.05.2019
Letecky (Praha)
od 780 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 644 €
Detail zájazdu
17.05.-24.05.2019
Letecky (Vídeň)
od 645 €
Detail zájazdu
Cena od 1 260 €
First Minute (cena za osobu od 0 €)

Elounda Beach Hotel & Villas

Termín zájazdu: 05.05.-12.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Katowice)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
05.05.-12.05.2019
Letecky (Katowice)
Zľava 6% First Minute od 1 260 €
Detail zájazdu
16.05.-30.05.2019
Letecky (Praha)
od 2 755 €
Detail zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 2 109 €
Detail zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 2 242 €
Detail zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 2 372 €
Detail zájazdu
Cena od 490 €
(cena za osobu od 0 €)

Dimitra Hotel & Apartments

Termín zájazdu: 16.05.-23.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Grécko
Oblasť: Kréta

Ďalšie termíny tohto zájazdu
16.05.-30.05.2019
Letecky (Praha)
od 688 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 598 €
Detail zájazdu
16.05.-27.05.2019
Letecky (Praha)
od 634 €
Detail zájazdu
16.05.-26.05.2019
Letecky (Praha)
od 653 €
Detail zájazdu
16.05.-23.05.2019
Letecky (Praha)
od 683 €
Detail zájazdu