Last Minute - Grécko, Karpathos

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Kárpathos je tretím najväčším ostrovom súostrovia, kde sa turistický ruch ešte len rozvija, takže patrí medzi najkľudnejšie miesta.

Zároveň je Kárpathos miesto, kde stále vo veľkej miere prevažujú tradície. Hlavným mestom je Karpathos (známý tiež ako Pigadia), malebný prístav ako zo starých čias, kde môžete pozorovať rybárov, ako opravujú siete na svojich starých barkách, a zároveň tu kúpite tie najlepšie ryby. Mesto leží na juhu ostrova na konci dlhého skrytého zálivu s 3 kilometrami dlhým súvislým pásom piesku.

Hlavným lákadlom ostrova Kárpathos sú okrem kľudu aj tradičné horské dediny ako napríklad Olimpos, Menetes alebo Aperi.

Olympos

Dedina Olympos, ktorá leží na východe ostrova, bola založená v roku 1426. Po takmer celú dobu svojej existencie zostávala odseknutá od zbytku ostrova. Práve vďaka tomuto odrezaniu si dedina zachovala svoj tradičný ráz a dodnes nie je výnimkou, keď tu stretnete mužov aj ženy v tradičných gréckych odevoch.

Menetes

Nachádza sa v nadmorskej výške 350 metrov. Miestne uličky sú zvláštne tým, že sú obrastené viničom. Obzvlášť na jeseň, keď hrozno dozrieva, je pohľad na ne najkrajší.

Aperi

Do roku 1896 bývala táto dedina, ktorá leží v horách na sever od Karpathu, hlavným mestom ostrova. Veľa dedinčanov odtiaľ odišlo hľadať šťastie do USA a so zarobenými peniazmi  sa potom vrátili späť, aby si tu postavili honosné vily.


Nájdené 0 termínov dovolenky.