Last Minute - Grécko, Lesbos

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Lesbos je najväčším ostrovom v seveverovýchodnej oblasti Egejského mora.

Lesbos je známy hlavne vďaka svojmu názvu, z ktorého bolo odvodené slovo lezbický. Právě tu v meste Erebos sa narodila známa grécka poetka Sapfó. Ostrov Lesbos vábi turistov predovšetkým prekrásnymi plážami.

Mitlini

Hlavným mestom je Mitilini, medzi ktorého najväčšie poklady patrí Byzantské múzeum, ktoré vlastní zbierku ikon pôvodom z 13. až 18. storočia, a Archeologické múzeum, kde nájdete jedinečné rímske a grécké mozaiky a praveké nálezy z archeologického náleziska Thermi ležiaceho na severnej strane mesta. Rovnako ako väčšina prístavov v tejto oblasti, aj Mitlini má svoju pevnosť. Aj keď väčšina zrúcanín pochádza zo 14. storočia, pôvodný hrad bol stavený  v priebehu šiesteho storočia na príkaz cisára Junistiána I. Veľkého. Miesto je príjemnou oázou kľudu uprostred mestského hluku.

Eresos

Je cieľom mnohých milovníkov poézie a povestí o gréckej poetke Sapfó. Tunajšia pláž Skala Erebos patrí k najkrajším na ostrove.

Agiasos

Je malebné horské mestečko, kde okrem starých domov a dláždených ulíc nájdete aj Panagia Verchokratoussa, kostol z 12. storočia, ktorý býva častým cieľom pútnikov, ktorí túžia vidieť vzácnu ikonu malovanú samotným sv. Lukášom.

Mithymna

Dedina, známa tiež pod menom Molyvos, sa rozkladá na severnom pobreží. Okolo Janovského hradu sa tu kopia malé domčeky s červenými strieškami a ulice sú prerastené bujnými trsmi viniča. Pod mestom leží malebný prístav.

Na Lesbos nezabudnete.


Nájdené 0 termínov dovolenky.