Last Minute - Grécko, Naxos

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Naxos je krásne svieži zelený ostrov patriaci k najúrodnejším kykladským ostrovom. Krajinu tu skrášľujú mnohé olivové háje a sady. Ostrov je síce prevažne hornatý, ale aj tak ponúka lákavé pláže s prekrásnym morom.

Napriek priaznivým podmienkam tu však stále nie je toľko turistov, a preto si často môžete pláž na Naxose vychutnať takmer sami. Ostrov je pre vás ideálny najmä pokiaľ vyhľadávate kľudnú dovolenku.

Hlavným mestom ostrova Naxos je rovnomenný rušný Naxos, kde môžete obdivovať vysoké hradby benátskej pevnosti alebo katedrálu Zoodochou Pigis z 18. storočia. Katedrála bola postavená s použitím kameňa z iných starších kostolov a staršieho chrámu, ktorý kedysi na tomto mieste stál. Mesto  dopĺňa nemenej rušný prístav. Jednou z najstarších pamiatok Naxosu je  brána Portara, ktorá sa nachádza na prístavnom ostrovčeku Palatia. Táto monumentálna brána mala byť vchodom do Chrámu boha Apolóna, ktorého stavba začala v roku 530 pr. n. l. Dielo však nikdy nebolo dokončené a brána dnes slúži hlavne ako symbol mesta.

Ďaľšie pamätihodnosti si môžete prehliadnuť vo veľmi dobre vybavenom Archeologickom múzeu. To láka návštevníkov na rozsiahlu zbierku miestnych artefaktov, ktorá zahŕňa najrôznejšie rezbárske práce pochádzajúce až z dôb kykladskej kultúry. Múzeum sídli v paláci z roku 1627, v ktorom bola neskôr zriadená francúzska škola, ku ktorej žiakom patril  aj krétsky prozaik Nikos Kazantzakis. Medzi najvýznamnejšie letoviská Naxosu patrí na severovýchode ostrova Apollonas, ktoré je preslávené svojimi vynikajúcimi rybími reštauráciami. Symbolom letoviska je nedokončená socha boha Apollona, ktorá sa majestátne týči na úpätí svahu za dedinou. Toto umelecké dielo je dlhé viac ako 10 metrov a leží tu zhruba od roku 600 pr. n. l., kedy boli práce prerušené.

Medzi najkrajšie pláže ostrova patrí Ormos Avraam na severnom pobreží a Moutsunu na východe. Ako suvenýr by ste si tu nemali zabudnúť kúpiť niektorý z miestnych vlnených výrobkov, výšiviek, lahodného medu alebo chutného syru.

Naxos je ideálny pre kľudnú a magickú dovolenku pri mori s nádychom histórie.


Nájdené 0 termínov dovolenky.