Last Minute - Grécko, Santorini

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Kyklady

Ide  o typické grécke súostrovie. Kyklady tvoria posvätný kruh okolo ostrova Dilos. Z pohľadu histórie sú Kyklady najvýznamnejším gréckem súostrovím, keďže tu v rokoch 3 000 – 1 000 pr. n. l. kvitla tzv. kykladská civilizácia. Nádherné umelecké diela sú dodnes radené medzi tie najvýznamnejšie. Jednotlivé ostrovčeky ponúkajú malebnú krajinu plnú vlčích makov, blankytné nebo a modré more.

Santorini

Tento pôsobivý ostrov vznikol z pozostatkov sopečného kráteru a ponúka  neobyčajnú krajinu plnú kontrastov. Medzi Grékmi je ostrov známy tiež pod menom Thíra, čo je zároveň aj názov hlavného mesta.

Mesto bolo v roku 1956 takmer zničené zemetrasením, avšak neskôr bolo následne opäť opravené. Vďaka cestovnému  ruchu oblasť prosperuje a víta množstvo turistov od jari do jesene. Na ostrove nájdete hneď niekoľko pozoruhodností, medzi ktoré patrí napríklad Akrotiori, celkom zachovalé trosky minojského mesta zničeného pri mohutnom sopečnom výbuchu v roku 1625 pr. n. l.

Starý ostrov vtedy zanikol, aby vznikol nový. Vtedajší výbuch  uvoľnil obrovskú vlnu a tá následne spôsobila zánik minojskej civilizácie na Kréte.

Nálezy z Akrotiori je možné vidieť v Archeologickomu múzeu v Žháre. Na východnom pobreží  ležia zrúcaniny mesta Arkhea Thira.


Nájdené 0 termínov dovolenky.