Last Minute - Grécko, Thassos

Grécko je zem s veľmi bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Naviac sa však Grécko pýši perfektnými podmienkami pre rekreáciu. Pre svoj pobyt v Grécku si môžete zvoliť buď klasické ubytovanie v hoteli, alebo alternatívou je prenájom súkromnej vily. Navštíviť Grécko sa ale vyplatí i kvôli návšteve kultúrnych pamiatok, z nich medzi najznámejšie patrí hora Olymp, Delfy, Atény a mnoho ďalších.

Ostrov Thasos je obľúbený najmä medzi gréckymi rekreantami. Zahraniční turisti kúzlo ostrova Thasos objavili len nedávno a to predovšetkým vďaka blízkosti letiska v Thessaloníki, z ktorého sem  potom prídu pomocou trajektu.

Ostrov Thasos je zdobený predovšetkým nádhernými borovicovými lesmi, malebnými plážami a starovekými zrúcaninami.

Thasos

Hlavné mesto je známe tiež pod názvom Limin alebo Limenas. Thasos je atraktívny najmä mimo sezónu, kedy nie je tak preľudnený. Potom je možné tu pár dní pobudnúť a v kľude si prehliadnuť  mesto, ale aj rôzne pamätihodnosti a zrúcaniny v jeho okolí. Najrozsiahlejšia oblasť so zachovanými rímskymi stavbami je agorá. Priestor je síce oplotený a návštevníkom neprístupný, avšak nikomu nevadí, pokiaľ sa tam chvíľu prejdete v prípade, že je brána otvorená. Pod historickou akropolou stoja zrúcaniny chrámu bohyne Atény z 5. storočia p. n. l. Na druhom konci akropole stojí Parmanova brána, jedna z brán pôvodných mestských hradieb. Ďaľším dôležitým miestom v meste je pevnosť z 13. – 15. storočia, ktorá bola postavená z kameňov Apollonovho chrámu, ktorý tu pred tým stál. Najväčšie historické poklady je možné vidieť v Archeologickom múzeu, ktoré bolo nedávno zrekonštruované.

Limenaria

Mestečko sa nachádza na južnom pobreží a je kombináciou letného turistického letoviska a obchodného centra. Stoja tu síce prepychové vily a rezidencie, avšak pekné pláže nájdete na juhu.

Pre romantickú dovolenku spojenú s krásnou prírodou a nádychom antickej histórie navštívte Thasos.

 


Nájdené 0 termínov dovolenky.