Dovolenka - Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy zaujímajú v rebríčku obľúbenosti rekreačných oblastí slovenskými turistami jedno z popredných miest. na ubytovanie na Kanárskych ostrovoch je k dispozícii bohatá ponuka moderných hotelov, ktoré ponúkajú široké spektrum služieb (reštaurácie, bar, bazén, tenisové kurty a ďalšie) prípadne bungalovy. Navštíviť Kanárske ostrovy znamená predovšetkým zvoliť si dovolenku v čarokrásnom prostredí.

Cestovné doklady

Občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup na Kanárske ostrovy platný cestovný pas, vízum potrebujú iba v prípade, ak tu chcú stráviť viac než tri mesiace alebo vykazovať zárobkovú činnosť. Pokiaľ sa chystáte na územie ostrovov šoférovať, nemali by ste si zabudnúť platný medzinárodný vodičský preukaz.

Colné predpisy

Napriek tomu, že sú Kanárske ostrovy ako súčasť Španielska členom Európskej Únie, stále tu platia colné predpisy, ktoré je nutné dodržiavať. Z ostrovov si môžete odniesť 1 kartón cigariet, 2 l vína a 1 l liehovín. Pre tento typ prevážaného tovaru musíte mať minimálne 18 rokov. Obmedzenia sa týkajú aj iných výrobkov, napr. suvenýry môžete vyvážať v hodnote asi 160 Eur. Najlepšie  sa je o aktuálnych colných predpisoch informovať pred odjazdom alebo sa na mieste pobytu poradiť s delegátmi cestovných kancelárií.

Jazyk

Úradným jazykom na Kanárskych ostrovoch je španielčina, nejaké rozdiely oproti kontinentálnemu Španielsku existujú, ale nie sú príliš výrazné. Okrem zapadnutých dediniek a zriedka navštevovaných častí ostrova sa väčšinou dohovoríte nemecky, anglicky, niekedy aj francúzsky. V reštauráciách sa nemusíte obávať nepríjemnného prekvapenia nad doneseným jedlom, jedálne lístky sú takmer vždy viacjazyčné.

Mena

Na Kanárskych ostrovoch je oficiálnym platidlom Euro, ktoré má v súčasnej dobe (júl 2008) kurz   30, 126 Sk.

Čas

Časový posun oproti Slovenskej republike je mínus 1 hodina, čo znamená, že po prílete si treba posunúť ručičky hodiniek o hodinu dozadu. Majú zavedený zimný aj letný čas, prechody medzi nimi sa odohrávajú poslednú nedeľu v marci a poslednú nedeľu v októbri.

Pitná voda

Veľmi dôležité je dodržiavať pitný režim. Voda z kohútikov je pitná, ale nie je príliš lahodná, lebo sa jedná o odsolenú morskú vodu , ktorú doporučujeme využiť skôr na varenie. V obchodoch je k dispozícii veľký výber balených vôd.

Tiesňové volania

Jednotné číslo pre  tiesňové volania je 112.

Nákupy

V okolí turistických miest sa nachádza veľa obchodných centier, kde zoženiete všetky dôležité potraviny. Tieto podniky majú väčšinou otvorené od pondelka do soboty od 9 do 21 hod. Turisti si často ako suvenýry vyberajú remeselné výrobky, ktoré môžete kúpiť v menších obchodíkoch umiestnených napr. pozdĺž pláží alebo v mestách. V menších obchodoch často dodržujú siestu medzi 2 a 5 hodinou popoludní. O cenách sa môžete dohadovať. Vo veľkých obchodoch nie je problém platiť kreditnou kartou, do tých menších a na trhovisko si so sebou vezmite radšej hotovosť. Obecne môžeme povedať, že ceny na Kanárskych ostrovoch sú o niečo vyššie ako u nás. Niektoré výrobky, medzi ktoré patrí alkohol, cigarety, parfémy a elektronika, sú často naopak lacnejšie. Je to pozostatok doby, keď boli ostrovy bezcolnou zónou.

Otváracia doba pamiatok a úradov

Väčšinu pamiatok a múzeí môžete navštíviť od utorka do piatku od 10 do 14 hod a potom až od 17.hodiny do 8. hodiny večernej. Zatvorené býva počas štátnych a cirkevných sviatkov, čo platí aj pre úrady. Doporučujeme sa však o otváracej dobe detailne informovať pred plánovanou návštevou vybraného objektu.

Turistické informačné kancelárie

Tieto kancelárie, ktoré poskytujú turistom informácie o danom regióne, ubytovaní, reštauráciách a pod., sa nachádzajú takmer v každom väčšom turistickom stredisku. Zdarma vám tu spravidla poskytnú tiež mapky a informačné brožúry.

Elektrické napätie

Väčšinou sú na ostrovoch zásuvky s napätím 220 V,  rovnaké ako u nás, výnimočne sa môžete stretnuť s napätím 125 V. Adaptéry sú  bežne k dispozícii v obchodoch s elektrospotrebičami.

 

Kanárske ostrovy sú často nazývané ako ostrovy večnej jari. Subtropická klíma je regulovaná Golfským prúdom a pasátovými vetrami. Turisti navštevujú ostrovy počas celého roka, lebo majú takmer istotu slnečného a nedaždivého počasia. Priemerné denné teploty sa od novembra do apríla pohybujú okolo 21 stupňov Celsia, po zbytok roka okolo 25 stupňov. V chladnejších mesiacoch ortuť na teplomere ukazuje nočnú teplotu okolo 10 stupňov, v lete sa vyšplhá aj na 20 stupňov.

Počasie - teplota mora na Kanárskych ostrovoch

Teplota mora sa pohybuje v závislosti na ročnom období medzi 17 a 24 stupňami Celsia. Hoci je to na tak pomerne malom území neobyčajné, priemerné teploty sa na jednotlivých ostrovoch líšia. Aj to je dôkazem rozmanitosti Kanárskych ostrovov, ktorá je pre turistov iste výhodou. Vyberie si totiž každý.

Počasie na jednotlivých Kanárskych ostrovoch

Najteplejšími sú Lanzarote a Fuerteventura, ktoré spolu s turisticky málo využívanými malými ostrovčekmi Graciosa, Alegranzou a Lobosom ležia najbližšie k brehom Afriky a na podnebí je to poznať.

Na Gran Canarii aj na Tenerife býva v zime o niečo chladnejšie. Samozrejme záleží na tom, v ktorej časti ostrova sa práve pohybujete, na juhu oboch ostrovov, kde sa nachádza väčšina turistických letovísk, je prakticky stále teplo a veľmi málo zrážok, zatiaľ čo na severe Tenerife a Grand Canarii je chladnejšie.

Ostrovy Gomera a La Palma sú celkovo chladnejšie, majú viac zrážok a menej slnečných dní, a za najstudenejší býva považovaný ostrov El Hierro.

Doprava na ostrovy

Lietadlom

Ceny spiatočných leteniek zo SR na Kanárske ostrovy sa pohybujú okolo 9 – 11 tis. Bez letiskových poplatkov a palivových príplatkov. Lacnejšou možnosťou je využiť služby nízkonákladových leteckých spoločností a letieť napríklad z letísk v Nemecku.

Letiská sa nachádzajú na všetkých siedmych ostorovoch, na Tenerife a Grand Canarii a Lanzarote prilietavajú takmer všetky medzinárodne lety a lety zo Španielska, tie ostatné sa zameriavajú predovšetkym na medziostrovnú dopravu.

Najväčším letiskom je Las Palmas na Grand Canarii, ktoré ročne odbaví okolo 10 mil. turisto. Zo všetkých medzinárodných letísk sa môžete dostať autobusom, taxikom alebo autom, ktoré si môžete na letisku požičať.

Na Kanárske ostrovy sa turisti samozrejme tiež vydávajú vrámci organizovanej turistiky – mnoho cestovných kancelárií sem pravidelne usporadúva letecké zájazdy. Ceny za tyždenný pobyt sa u last minute zájazdov pohybujú väčšinou nad 11 tisíc ( spravidla 12 – 13 tis.), s tým, že letiskové poplatky bývajú naviac cca 4 tisíc.

Trajektom

Na „Kanáry“ sa môžete dostať tiež trajektom, ktorý jazdí zo Španielského Cádizu, mesta ležiaceho na západnom pobreží kontinentálneho Španielska. Trajekt plaviaci sa na Grand Canarii je však pomerne drahou variantou, naviac cesta trvá asi 30 hodín. Ďaľšou možnosťou je priplávať na ostrovy z nejakého iného ostrova v Atlantickom oceáne, napríklad z Madeiry.

Doprava na ostrove

Na väčších ostrovoch môžete cestovať bez problémov autobusom, len do odlahlejších častí a malých dediniek jazdia autobusy napríklad len dvakrát denne. Autobusy však väčšinou nezachádzajú do horských oblastí, teda ak chcete objavovať ostrovnú prírodu,nie je doprava autobusom to pravé orechové.Naviac ceny lístkov sú na väčšie vzdialensoti pomerne nákladné, preto doporučujeme ich služby využiť len pre krátke výlety z mesta či z miesta vášho ubytovania. Využívať služieb taxi nie je nijako zložité, pretože taxíkov je na ostrove veľké množstvo, ceny nie sú nijako závratné, zadarmo to však samozrejme nie je.

Najlepšou možnosťou, jako ostrov alebo viacero ostrovov precestovať je požičať si auto. Nájsť požičovňu aút nie je žiadny problém, dobré je prejsť ich viac a porovnať ceny, lebo tie sa môžu aj u rovnakých typov  aut líšiť. Požičiať si môžete tiež motorku. Na požičanie auta budete potrebovať vodičský preukaz, ktorý by mal byť platný už minimálne dva roky, dalšou obvyklou podmienkou je vek vodiča nad 21 rokov.

Cesty sú na ostrovoch kvalitné, len si dajte pozor ak pojdete do hôr, tam sú cesty úzke a mnohé zákruty nie su veľmi bezpečné. Na takýchto úsekoch je zvykom pred zákrutou trúbiť a tak na seba upozorniť. Cena benzínu je pomerne priaznivá, je nižšia než v kontinentálnom Španielsku.

Doprava medzi ostrovmi

Pokiaľ nechcete celú dovolenku stráviť na jedom ostrove, môžete využiť medziostrovnú dopravu. Lety medzi ostrovmi trvajú okolo pol hodiny, najdlhší let z Lanzarote na La Palmu trva 70 minút. Ako už bolo spomenuté letiská nájdeme na každom zo siedmych ostrovoch, avšak nie z každého ostrova sa dostanete na akýkoľvek iný. Napríklad z La Gomery sú dostupné iba Grand Canaria a Tenerife. Ďalšou možnosťou, ako cestovať medzi ostrovmi je využiť trajektovú dopravu.

 

Kanárske ostrovy ponúkajú návštevníkom širokú ponuku typov ubytovania. Vyberú si tak veľmi nároční turisti, ako aj  tí, ktorí viac hľadia na cenu. Jednotlivé ostrovy sa cenami za ubytovanie líšia. Obecne môžeme povedať, že Tenerife a Gran Canaria sú najdrahšie, naopak turisticky nie tak obľúbené ostrovy El Hierro a La Gomera sú najlacnejšie. Ceny sa tiež menia nielen v závislosti na sezóne, ale tiež v dobe sviatkov a karnevalov zaplatíte viac. Niekedy ceny za ubytovanie zahŕňajú aj raňajky, zďaleka to však nie je pravidlom.
 
Ubytovať sa na „Kanároch“ môžete v niekoľkých typoch zariadení. Vybrať si môžete medzi hotelmi,  apartmánmi, casami rurales alebo kempami.

Hotely

Ubytovanie v hotele je určené náročnejším zákazníkom, ktorí sú  ochotní za vyšší komfort a hotelové služby priplatiť. Pozdĺž pobrežia sa na turisticky atraktívnych miestach rozprestierajú rozsiahle hotelové komplexy, ktoré okrem izieb často ponúkajú svojim hosťom bohatý denný a večerný program. Doporučujeme si však overiť, či sú tieto nadštandardné služby v cene.

Paradory

Paradory sú štátne hotelové zariadenia, ktoré sú pre Španielsko typické. Spravidla sa nachádzajú v historických budovách. Aj keď sa jedná o pomerne drahý typ ubytovania, naozaj stojí za to. Na ostrovoch je celkom šesť takýchto typov ubytovacích zariadení, teda na každom ostrove jeden, okrem Lanzarote. Paradory stoja vždy na krásnom mieste, buď na pobreží, alebo priamo v národnom parku.

Apartmány

Apartmány sú na Kanárskych ostrovoch najviac využívanými typmi ubytovania. Ceny sa veľmi líšia, ale pokiaľ si vystačíte s jednoduchším zariadením, ceny sú prijateľné. Do apartmánov chodia najmä rodiny s deťmi, ale v širokej ponuke nájdete aj apartmány pre dvoch . Väčšinou sú vybavené kuchynkou, jednou či dvomi spálňami, kúpeľňou a niekedy tiež obývacou izbou. Niekedy apartmány tvoria samostatné bloky, inokedy sú súčasťou hotelového komplexu. V tom prípade môžu hostia väčšinou využívať rovnaké služby, ako hostia hoteloví, napr. bazén či tenisové kurty.

Casas rurales

Casas rurales sú upravené vidiecke sídla, ktoré si  obľúbia tí, ktorí dávajú prednosť kľudnému prostrediu. Tiež sa tu bude páčiť tým , ktorí ocenia dušu miesta, lebo tieto sídla vynikajú svojou atmosférou, ktorú môžu vytvoriť iba odžité roky a na ktorú v hotelových komplexoch rozhodne nenarazíte. Dedinky, kde sa casas rurales nachádzajú môžu byť na odľahlých miestach, preto pred tým, než sa ubytujete, premyslite si možnosti dopravy na vami vybrané miesta. Ubytovanie v týchto sídlach nie je lacnou záležitosťou, pretože kvalita poskytovaných služieb býva vysoká.

Kempy

Na ostrovoch je kempov poskromne, preto je lepšie si ich polohu i kapacitu zistiť ešte pred tým, než so stanom na „Kanáry“ vyrazíte. Rozhodne nedoporučujeme stanovať mimo kempov, lebo stanovanie vo voľnej prírode sa trestá vysokou pokutou.

Celkovo môžeme povedať, že ubytovanie na Kanárskych ostrovoch je pomerne drahé, najlacnejšou variantou väčšinou bývajú zájazdy, ktoré zaisťuje mnoho cestovných kancelárii. V ponuke je väčšinou ubytovanie v troj až päťhviezdičkových hoteloch. Ceny sa líšia podľa kvality ubytovania, typu stravovania a podľa termínu. V sezóne, v období letných prázdnin sa ceny pohybujú približne medzi 20 až 25 tis. Sk.

Kanárske ostrovy sú preslávené nielen slnečným počasím, príjemným kúpaním a rozmanitou prírodou, ale tiež výbornou kuchyňou.

Reštaurácií je na ostrovoch veľa a ponúkajú ako miestne špeciality, tak aj jedlá takmer zo všetkých kútov sveta. Často môžete naraziť na kuchyňu taliansku, francúzsku alebo orientálnu. Samozrejme tu nájdete tiež mnoho fast foodov, ako napríklad obľúbený Mc Donald´s.

Ak si chcete vychutnať kanársku kuchyňu, doporučujeme vydať sa do vnútrozemia, kde nájdete autentické kanárske podniky (tipíco). Pokiaľ máte radi plody mora, pochutnáte si v tzv. „marisquería“. Ceny v reštauráciách sú veľmi odlišné, dobre sa najete za 5 Euro, niekedy vás jedlo v reštaurácii môže stáť  40 Eur, aj viac. V lepších reštauráciách môžete bežne platiť kreditnou kartou, vždy je ale lepšie opýtať sa čašníka vopred. Sprepitné nebýva v cene zahrnuté a pokiaľ ste boli spokojní, dajte čašníkovi obvyklých desať percent naviac. Na pobreží je mnoho barov, kde sa môžete pomerne lacno a dobre občerstviť, či už nejakou dobrotou alebo veľmi obľúbenou Sangriou. Lacný a výdatný obed si môžete dať ak využijete časté ponuky menu el día, ktoré zahrňuje predjedlo, hlavné  jedlo, dezert a niekedy aj nápoje.

Obecne sa dá povedať, že miestna kuchyňa je podobná stredomorskej a je považovaná za veľmi zdravú. Charakteristickými znakmi miestnej kuchyne je cesnak, kvalitný olivový olej, čerstvá zelenina, syry a strukoviny. Nesmieme  nespomenúť ryby, ktoré sú bežnou súčasťou jedálnička. Z ostatného mäsa sa dosť využíva kozie a jahňacie, v poslednej dobe je stále obľúbenejšie mäso hovädzie.

Pokiaľ budete ochutnávať miestne špeciality, máte takmer istotu, že sa stretnete s omáčkou mojo, ktorá môže mať rôzne farby a chute. Hlavnými ingredienciami je cesnak, olej, ocot a ďalej sa pridáva napr. syr, mandle či avokádo. Najčastejšie sa omáčka podáva k „papas arrugadas“, zemiakom so slanou šupkou.

Za národný pokrm je na „Kanároch“ väčšinou považovaný marinovaný králik, ktorý sa pripravuje dusením, v záverečnej fáze úpravy pokrmu sa zaleje vínom. Podáva sa so zemiakmi varenými v morskej vode. Medzi ďaľšie špeciality patrí bezmäsitá ropa vieja, teda opečené zemiaky s paradajkami a cibuľou. Obľúbená je rybacia polievka so šafránom sopa de pescado podávaná s čerstvým pečivom.

Rovnako, ako sa jednotlivé ostrovy od seba odlišujú klímou a krajinou, odlišujú sa aj variáciami miestnych špecialít. Na Grand Canarii, Lanzarote, Fuerteventure, alebo Tenerife, La Gomere, La Palme, či ostrove El Hierro, proste na celých Kanárskych ostrovoch, vždy nájdete recept typický pre každý z ostrovov.

Rovnako ako v iných južných krajinách sa aj tu doba podávania jedla oproti našej trochu líši. Obed sa  konzumuje medzi 14 a 15 hod., tiež večere sa  servírujú neskôr. Večer si môžete zájsť do krčmy (cervecería) alebo v bare ochutnať, v celom Španielsku obľúbené, tapas.

Zdravotná  starostlivosť

Okrem dostatočného prísunu tekutín, je vhodné dodržiavať aj ďaľšie základné hygienické a zdravotné opatrenia, aby vaša dovolenka prebehla hladko. Slnko je na „Kanároch“ veľmi silné a preto dostatočne používajte opaľovacie krémy. Priamemu slnečnému svitu je vhodné sa vyhýbať medzi 13. a 15. hodinou, ani potom však nie je vhodné zostávať na slnku príliš dlho. Vietor, ktorý často na ostrovoch ochladzuje vzduch nezmierňuje slnečné lúče. Je vhodné nosiť slnečné okuliare a pokrývku hlavy.

Náklady na lekárske ošetrenie sú pomerne vysoké, preto sa určite vyplatí uzavrieť si pred cestou komplexné cestovné poistenie, ktoré by malo pokrývať všetky náležitosti. Pokiaľ je poistenie súčasťou zájazdu, informujte sa, čo všetko je v ňom zahrnuté.

Pokiaľ by váš zdravotný problém nebol naliehavý, môžete si kúpiť lieky v lekárňach, ktoré sú označené zeleným krížom a nápisom „farmacia“. Väčšinou majú otvorené od 9 do 13 hod a od 16 do 20 hod. V nedeľu bývajú zatvorené.

Očkovanie

Na Kanárske ostrovy nie je potrebné žiadne zvláštne očkovanie.

Aktívna dovolenka

Prijemná klíma, prekrásne more a rozmanitá krajina na ostrovoch láka k robeniu mnohých aktivít, pri ktorých oceníte nielen športové vyžitie, ale dostanete sa tiež do úzkého kontaktu s jedinečnou prírodou.

Morská zábava

Piesočné pobrežie, priezračná voda a pasátový vietor, vytvára ideálne podmienky pre milovníkov windsurfingu. Kanárske ostrovy sú vhodné aj na robenie ďalších vodných športov, jako je jachting, vodné lyžovanie alebo potápanie. Takmer po celom pobreží Kanárskych ostrovov sídlia firmy, vďaka ktorým si turisti môžu spestriť svoju dovolenku. Ponuka je veľmi široká, vyskúšať si môžete napríklad kanoistiku, vodnú cyklistiku alebo máte možnosť obdivovať krásne pobrežie z vtáčej perspektivy s padákom na chrbte. Nachádza sa tu mnoho potápěčských škôl, protože pod hladinou mora, ktoré obmýva miestne pláže žije neuveriteľne veľa druhov rýb, ktoré príroda obdarila pozoruhodnými, pestrými farbami.Kanárske ostrovy sa stali jedny z najobľubenejších miest pre potápačov zo všetkých kútov sveta.

Vnútrozemská zábava

Okrem vodných športov môžete na ostrovoch vykonávať i dalšie aktivity, ako trekking, horskú cyklistiku, lezenie po sklaách či bunge jumping, ak máte radi zvýšenú hladinu adrenalínu v krvi.


Nájdené 286 373 termínov dovolenky.

Cena od 690 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Guacimeta

Termín zájazdu: 27.03.-03.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
27.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% Last Minute od 728 €
Detail zájazdu
27.03.-10.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% Last Minute od 1 052 €
Detail zájazdu
27.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% Last Minute od 690 €
Detail zájazdu
27.03.-10.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 9% Last Minute od 977 €
Detail zájazdu
30.03.-06.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 1% od 1 072 €
Detail zájazdu
Cena od 1 014 €
First Minute (cena za osobu od 0 €)

ClubHotel Riu Vistamar

Termín zájazdu: 27.03.-03.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
23.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 7% First Minute od 1 840 €
Detail zájazdu
23.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 6% First Minute od 1 550 €
Detail zájazdu
26.03.-02.04.2019
Letecky (Katowice)
Zľava 3% od 1 625 €
Detail zájazdu
27.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 9% First Minute od 1 378 €
Detail zájazdu
27.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% First Minute od 1 089 €
Detail zájazdu
Cena od 749 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Beverly Park Hotel

Termín zájazdu: 23.03.-03.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 12 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
23.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 15% Last Minute od 1 251 €
Detail zájazdu
23.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 16% Last Minute od 1 464 €
Detail zájazdu
23.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 23% Last Minute od 1 237 €
Detail zájazdu
23.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 21% Last Minute od 1 068 €
Detail zájazdu
23.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 18% Last Minute od 1 197 €
Detail zájazdu
Cena od 1 043 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

MELIA TAMARINDOS

Termín zájazdu: 20.03.-27.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 20% Last Minute od 1 279 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 17% Last Minute od 1 625 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 22% Last Minute od 1 145 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
od 2 330 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
od 2 942 €
Detail zájazdu
Cena od 987 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Cordial Biarritz Bungalows

Termín zájazdu: 20.03.-27.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 6% Last Minute od 1 770 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 6% Last Minute od 1 977 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 5% Last Minute od 2 184 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 6% Last Minute od 1 139 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 6% Last Minute od 1 246 €
Detail zájazdu
Cena od 2 670 €
(cena za osobu od 0 €)

SEASIDE GRAND HOTEL RESIDENCIA

Termín zájazdu: 20.03.-27.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 2% od 4 907 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 4% od 2 670 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 3% od 2 832 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 2% od 5 223 €
Detail zájazdu
23.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 2% od 5 223 €
Detail zájazdu
Cena od 942 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

LOPESAN COSTA MELONERAS

Termín zájazdu: 20.03.-27.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 33% Last Minute od 1 075 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 34% Last Minute od 969 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 11% Last Minute od 1 981 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 11% Last Minute od 2 204 €
Detail zájazdu
21.03.-28.03.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 1% od 1 344 €
Detail zájazdu
Cena od 1 233 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Cordial Mogan Playa

Termín zájazdu: 20.03.-27.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 14% Last Minute od 2 165 €
Detail zájazdu
20.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 15% Last Minute od 2 461 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 13% Last Minute od 1 459 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 13% Last Minute od 1 311 €
Detail zájazdu
20.03.-27.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 13% Last Minute od 1 233 €
Detail zájazdu
Cena od 917 €
(cena za osobu od 0 €)

Sunwing Ocean Beach Club

Termín zájazdu: 11.05.-18.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Plná penzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
11.05.-18.05.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
Zľava 1% od 1 192 €
Detail zájazdu
11.05.-18.05.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
Zľava 1% od 954 €
Detail zájazdu
11.05.-18.05.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
Zľava 1% od 1 400 €
Detail zájazdu
11.05.-25.05.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 1 838 €
Detail zájazdu
11.05.-25.05.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 1 363 €
Detail zájazdu
Cena od 772 €
First Minute (cena za osobu od 0 €)

Acapulco

Termín zájazdu: 23.03.-03.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 12 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
23.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 9% First Minute od 1 245 €
Detail zájazdu
23.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% First Minute od 958 €
Detail zájazdu
23.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% First Minute od 1 095 €
Detail zájazdu
23.03.-03.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 9% First Minute od 1 076 €
Detail zájazdu
27.03.-10.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 9% First Minute od 1 066 €
Detail zájazdu