Dovolenka - Madeira

Ostrov Madeira je pomerne riedko osídlený. Na 740 km2  žije podľa údajov z roku 2006 len  o niečo menej ako štvrť milióna obyvateľov. Z nich 100 000 v hlavnom meste Funchalu ležiacom v južnej časti ostrova. Hornatý terén a malá zaľudnenosť vnútrozemia (veľké mestá sú hlavne v prímorských oblastiach) napomáhajú rozvoju pešej turistiky. V poslednej dobe sa Madeira stáva aj obľúbenou destináciou pre milovníkov golfu.

Čo si zabaliť

Cestovatelia mieriaci na tento prívetivý ostrov  so sebou nemusia vláčiť obrovské batožiny plné oblečenia, aby boli pripravení na všetky možné nepriazne počasia. Madeira je v tomto úžasne predvídateľným miestom.
 
V lete sa pripravte na miernu klímu s teplotami okolo 25° C a výnimočným dažďom (obzvlášť  na juhu ostrova – sever je daždivejší). V zime vás  čaká trošku chladnejšie podnebie s častejšími prehánkami. Nočné teploty sú oproti denným spravidla o 4 až 5° nižšie.

Na pěšie túry sa vám ale určite bude hodiť aspoň ľahká vetrovka. Vnútrozemské hory zadržujú mraky, častejšie prší a býva tu veterno.
 
Na Madeire sú elektrické zásuvky rovakého typu ako u nás, nie je  teda potrebné kúpiť si špeciálny adaptér.

Cestovné doklady

Vďaka tomu, že  Portugalsko, ktorého je Madeira autonómnou súčasťou, je členom Európskej únie, platí aj tu pravidlo o voľnom pohybe osôb. Slovenskí štátni príslušníci  nepotrebujú na pobyt tu žiadne zvláštne vízum a na prechod hraníc stačí len platný pas alebo občianske preukaz.

Poistenie

Ľahký prechod hraníc nie je to jediné, čo nám vstup do EU priniesol. Ďaľším dôležitým prínosom je, že slovenskí občania môžu využívať európske systém lekárskeho ošetrenia.

Pýtate sa o akú tajomnú inštitúciu sa jedná? Ide v zásade o to, že občania SR sú vo všetkých členských krajinách ošetrovaní za rovnakých podmienok ako domáci pacienti. Je ale potrebné, aby ste si pred svojím odchodom zašli do pobočky svojej zdravotnej  poisťovne pre Európske preukaz zdravotného poistenia.

U lakára

Všetky zdravotnícke úkony sa cudzincom účtujú. Pacient si môže vybrať, či navštíviť štátne alebo súkromné zdravotnícke zariadenie. V štátnych si síce chvíľu počkáte a v technicky horšie  vybavenej ordinácii sa vám dostane ošetrenie s nižšou odbornou úrovňou, ale na druhú stranu vás to bude stáť menej. Boľavý zub by vás totiž mohol v súkromnej ordinácii stáť kľudne aj  150 eur. Dá sa platiť hotovosťou, kreditkou alebo šekom. V naozaj naliehavých prípadoch je lepšie navštíviť pohotovosť (Urgéncia).

Niečo na pamiatku

Medzi najčastejšie suvenýry, ktoré si návštevníci Madeiry odvážajú, patria prútené košíky z mesta Camacha, ručne vyrábané krajky, ktorých kvalitu a pravosť stráži krajkársky ústav a v neposlednom rade aj svetoznáme a obľúbené Madeirské víno.
 
Kto je skôr na sladké, pochutí si na miestnych výrobkoch z medu a fenyklových či eukalyptových bonbónoch.

Môže sa hodiť:

112 – bezplatná linka pre stav núdze (záchranka, hasiči, polícia)
118 – vnútroštátne telefónne čísla
800 216 200 – medzinárodné tel. čísla
800 296 296 – linka pre pomoc turistom

Keď sa raz budete rozhodovať, kde sa vyberiete stráviť dni svojej staroby na celoročnej dovolenke, Madeira bude jednoznačne tou nejlepšou voľbou. Kto by si  neprial už nikdy viac nezažiť tie sychravé jesenné rána, keď vás namiesto ranných bozkov slnka prebúdza otravný dážď a prízemné mrazíky? Kto by nechcel žiť na ostrove, kde je jar najdlhším ročným obdobím? Snáď len skalný otužilec by ohrnul nosom nad madeirským podnebím.

Preslávená dovolenka

Na Madeire budete  zažívať len samé prebudenia do slunkom rozžiareného dňa. Priemerná teplota tu  ani v zimných mesiacoch neklesne pod 20oC, čo je pre našinca teplota viac než príjemná. Zatiaľ čo  budú vaši susedia doma  vyberať tú najvhodnejšiu lopatu na odhadzovanie snehu, vy sa na svojej zimnej dovolenke  budete rozhodovať medzi golfom a windsurfingom.

Zražky sú tu také veľmi vzácne a vyskytujú sa prevažne v mesiacoch marec, apríl a október. Pokiaľ zvolíte pre svoju cestu niektorý z letných mesiacov, pravdepodobne sa vám nestane, že by vaša dovolenka bola premočená týždňovým lejakom. Najväčšie priemerné ročné zrážky sú na severe ostrova, juh je viditeľne suchší.

Celoročné kúpanie

Vďaka priaznivému pôsobeniu teplého Golfského prúdu nielen vzduch ale aj okolité more dosahuje lákavých teplôt. Voda obmývajúca súostrovie Madeira nebýva studenšia ako 17 oC.  Miestni milovníci vodných športov teda nikdy neukladajú svoje „náradie“ na zimný spánok a užívajú si nádherne modrý a teplý oceán po celý rok. V zime sa samozrejme musí  chtivý návštevník vodných športov  pripraviť na to, že ho vetrom doprevádzané mraky zostupujúce z vysokých hôr rýchlo zaženú späť do pohodlia hotelovej izby.

Podmienky na kúpanie zhoršuje skalnatý ráz ostrova. Nenájdete tu veľa  dlhých piesočnatých pláží, ale táto malá chybička  krásy je vyvážená veľkým množstvom upravených prírodných kúpalísk, niektoré majú  umele vytvorenú pláž  a betónových mól, ktoré uľahčujú prístup do morských vĺn.

Letná idylka

Ako je jasné z prehľadu priemerných mesačných teplôt, najvhodnejšia doba na návštevu Madeiry je počas letných mesiacov. Voda aj vzduch sú v  rovnováhe bez extrémnych výkyvov a nie je potrebné sa  báť ani daždivého prekvapenia. Subtropické počasie je naviac doplnené bujnou vegetáciou, ktorá svojou rôznorodosťou a farebnosťou napomáha dojmu, že ste sa naozaj ocitli na ostrove, kde jar nikdy nekončí.

Tabulka priemerných denných teplôt (v °C):

Mesiac

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

Vzduch

20

20

20

21

21

22

24

25

25

24

22

21

Voda

18

17

18

19

19

20

21

22

23

22

21

20

 

 

Doprava do krajiny

Ak práve netúžite po tom, cítiť pri cestovaní pod nohami húpajúcu sa palubu námorného korábu, je lietadlo najlepší spôsob, ako sa na Madeiru dostať. Samozrejme, že je to zároveň aj najrýchlejší spôsob. V lietadle strávite len o niečo viac ako  štyri hodiny.

Krásna predstava, nasadnúť do  lietadla a za krátke štyri hodiny sa  kochať výhľadom na exotickú prírodu Madeiry, však? Letisko Santa Catarina bolo naviac v nedávnej dobe výrazne zmodernizované a jeho pristávacia dráha je dokonce na stĺpoch natiahnutá až 180m do mora.

Hore k oblakom - letecká doprava na Madeiru

Letenky  nie sú  predražené.Ak sa rozhodnete   letieť bez asistencie cestovnej kancelárie, môžete zohnať jednosmernú letenku z Viedne za 5000 Sk alebo z Prahy za cenu blížiacu sa siedmim tisícom. K tomu je samozrejme nutné pripočítať ešte letiskové poplatky.
 
Pokiaľ máte letenku započítanú do ceny zájazdu , môže sa vám stať,  že sa dostanete na Madeiru (samozrejme aj späť) kľudne aj o niekoľko tisíc korún lacnejšie. Zvyčajná cena sa pre dospelého pohybuje okolo 6500 Sk za spiatočnú letenku. Záleží samozrejme na kvalite letu a  celého zájazdu a predstihu s akým si letenku rezervujete (prípadne kúpite zájazd).
 
Cena zájazdu sa pohybuje v závislosti na kvalite a množstve poskytovaných služieb od 10 000 Sk za základný týždenný pobyt, cez trochu drahšiu tématickú dovolenku (napr. obľúbené golfové dovolenky kúpite za cenu okolo 15 000) až po naozaj drahé all exclusive pobyty za cenu malého osobného auta.

Na štyroch kolesách

Na ostrove se budete za zážitkami prepravovať prevažne po cestách. Existujú tu síce dve lanovky, ktoré umožňujú dopravu po meste Funchalu, ale to je  celá mimocestná doprava, s ktorou sa tu stretnete. Na počiatku 20. storočia. na Madeire síce fungovala aj jedna železničná trať, ale tá je dnes už roky zatvorená.
 
Cestná sieť je našťastie dostatočne hustá, doplnená modernými diaľnicami. Problémy s hornatým terénom riešia niekoľkými desiatkami kilometrov tunelov a odvážne projektovanými mostami. Autom sa dostanete prakticky kamkoľvek a dokonca za celkom rozumnú cenu. Požičovní áut je na Madeire celá rada a požičanie sa dá zariadiť cez internet aj z tepla domova.

Pešo alebo autom 

Priemerne stojí požičanie auta na jeden deň, bez spotrebovaných pohonných hmôt,  od 1500 do 2000 Sk. S dĺžkou požičania sa cena za jeden deň samozrejme znižuje. Benzín stojí okolo jedného eura za liter, čo našincov určite poteší. Hromadná doprava je kvôli veľkej spotrebe v kopcoch trošku drahšia než na aké sme zvyknutí u nás, ale napríklad ceny taxislužieb sú rovanké alebo nižšie ako u nás.
 
Cestovanie na vlastnú päsť  nie je  obzvlášť nákladný spôsob poznávania krás Madeiry a naviac vám poskytne väčší komfort a samozrejme voľnosť.

Madeira, ako známa turistická oblasť, ponúka pestrú škálu hotelov. Ich prehľad , vďaka množstvu hviezdičiek, často vyzerá skôr ako astronomická mapa, takže ani s úrovňou poskytovaných služieb na tom  nie sú najhoršie.

Jazdia sem prevažne náročnejší turisti, hlavne z Veľkej Británie a tí sú zvyknutí na vysoký štandard, za ktorý sú ochotní aj patrične zaplatiť. Ceny za  týždenné pobyty sa pohybujú v reláciách od 10 000 Sk za základné ubytovanie do skoro dvojnásobku za  izbu ponúkajúcu nevšedné pohodlie a luxus.

Hotely v blízkosti mora ponúkajú okrem kvalitných služieb aj nádherný výhľad na more, tie v horách vo vnútrozemí zase blízkosť rozsiahlych turistických trás a sú lacnejšie než tie prímorské.

Usmievavý personál

Madeira si svojich turistov hýčka, len veľmi výnimočne sa tu stretnete s neochotou alebo nedostatočnou obsluhou zo strany hotelového personálu. Samozrejmá je dostatočná jazyková vzdelanosť (predovšetkým angličtina). Sú tu síce zvyknutí na vyšší štandard, a tak  e samozrejme zvykom dávať obsluhe sprepitné.

Vybavenie hotelov

Kvôli horšej prístupnosti morských vĺn má takmer každý madeirský hotel vlastný bazén so sladkou vodou, niektoré dokonca prírodné s piesočnatou plážou. Ďaľšie vybavenie závisí na kvalite hotela. Už v tých na vašu peňaženku menej náročnejších hoteloch môžete navštíviť saunu, fitnesscentrum, bar alebo tenisové kurty. Tu je bližšie zoznámenie s niekoľkými často navštevovanými hotelmi:

Oasis Atlantic

Nachádza sa asi 12 km od Funchalu, do ktorého jazdí dvakrát denne hotelový autobus. Z hotelovej izby sa vám ponúka nádherný výhľad na azúrové more s krásnou plážou Reis Magos. Hoteloví hostia môžu hrať minigolf alebo golf na jednom z dvoch neďalekých ihrísk, navštíviť saunu, nechať sa hýčkať  jacuzzi alebo si s knihou požičanou v miestnej knižnici ísť lahnúť k bazénu. Týždňové ubytovanie tu stojí okolo 12 tis. korún.

Dom Pedro Baia

Hotel sa týči nad zálivom Machovo Bay pri mestečku Machico. Ponúkajú sa tu možnosti vodných športov, kúpanie vo vonkajšom a vnútornom bazéne alebo napríklad každovečerné hudobné produkcie. All inclusive pobyt so švédskymi stolmi stojí okolo 18 000 Sk.

Orca Praia

Architektonicky zaujímavo riešený hotel sa nachádza asi 6 km od Funchalu v dedinke Camara de Lobos. Zo všetkých izieb je z balkónu vynikajúci výhľad na  pláž. Každý večer si môžete natiahnuť telo tancom na živú hudbu.

Zaujímavosťou je  možnosť vyskúšať si lezenie na umelú stenu priamo pri hotelovom bazéne. Cena pobytu s raňajkami sa blíži k 15000 Sk. 

Prírodný nocľah

Dobrodružnejším povahám sa ponúka možnosť nocovania v stane. Môžete sa zložiť  v oficiálnych kempoch (jeden je neďaleko Funchalu), ale aj vo voľnej prírode. Stanovanie nie je na Madeire zákonom zakázané, len sa nesmiete uvelebiť na súkromnom pozemku či v chránenej oblasti.

Od prijatia eura v Portugalsku sa aj na Madeire platí touto menou. Našincom teda  odpadá pracné zháňanie exotického platidla. S neustálym posilovaním slovenskej koruny  dochádza k zbližovaniu cien a nebudete sa tak musieť pri svojej dovolenke pozerať na každú korunu (alebo skôr euro?).

S deravým vreckom

Pokiaľ si ale zabudnete pred cestou nakúpiť eurá, nič sa nestane. S výberom z bankomatov by ste totiž nemali mať problémy ani na Madeire. Najväčší počet ich je v hlavnom meste ostrova Funchalu, ale aj v každom menšom meste je banka s bankomatom. Banky na Madeire mávajú otvorené v pracovné dni od 8:30 do 15 hod (v turistických centrách až do 18 hod), cez víkend bývajú zatvorené. Vo Funchale si dokonca môžete vymeniť slovenské koruny za eurá. Síce s trošku vyšším poplatkom, ale ako posledná možnosť to nie je zlé.

V drvivej väčšine obchodov a reštaurácií  prijímajú platobné karty, takže hladom by ste umrieť nemali. 

Čo hrdlo ráči

Ceny potravín  sú tu asi o 15% vyššie ako v Portugalsku. Za 1,5l coca coly zaplatíte okolo 1 €, cena mlieka a džúsu sa pohybuje tiež okolo 1 €, žemľu kúpite za 0,15, toustový chlieb  za 1,45 €.  Pokiaľ  máte v cene zájazdu aj stravu, na jedlo by ste nemali minúť žiadne extra vysoké čiastky.

Milovníci vína zrejme ocenia miestne, viac než priaznivé, ceny tohto lahodného moku. Za päťročné víno zaplatíte okolo 8 eur, za desaťročné až okolo 20 euro. Madeirské víno je všade vo  svete hodnotené ako jedno z najlepších vôbec a nejeden turista sem mieri len za ním.

Cestou necestou

Nákladnejšie pre vás zrejme budú výlety po ostrove, hlavne tie hromadnou dopravou. Cestuje sa väčšinou na väčšie vzdialenosti a naviac v kopcovitom teréne, takže sa spotreba promietne do ceny lístka. Napriek tomu taxíky, najdrahší spôsob dopravy, sú o niečo málo lacnejšie než tie slovenské. Môžete si samozrejme prenajať aj auto (cca 100 eur/deň), stačí ak ste   starší ako 21 rokov a máte aspoň 1 rok platný vodičský preukaz.
 
Najväčší diel z vášho cestovateľského rozpočtu si teda vezmú náklady na širokú paletu atrakcií, ktoré Madeira ponúka. Madeira žije prevažne z turistického ruchu a ceny zábavy tomu zodpovedajú. Lenže čo iného robiť v takom dovolenkovom raji, ako si užívať všetky jeho krásy?

Okolo ostrovov na západ od Gibraltaru plávali už v stredoveku obchodné lode Rimanov, Grékov a Féničanov. Od 12. storočia sa objavovali dokonca na talianskych mapách.
 
Prvými kolonizátormi boli  až Portugalci. V roku 1418, pri jednej z mnohých výprav usporiadaných panovníkom Jurajom Moreplavcom, ich búrka zaniesla až k susednému ostrovu Porto Santo. O rok neskôr sa  už  vylodili na samotnej Madeire, neďaleko dnešného mesta Machico. Meno ostrova vzniklo z portugalského „ilha da madeira“, čo znamená „ostrov dreva“.

Prvé osídľovanie

V roku 1420 začalo osídľovanie zatiaľ neobývaného, zalesneného ostrova. Lesy boli vypálené a namiesto nich založené plantáže cukrovej trstiny. Od roku 1497, kedy už na ostrovo žilo 5000 stálych obyvateľov, je hlavným mestom ostrova Funchal (do tej doby to bolo Machovo).

Od polovice 15. storočia sú dovážaní otroci na prácu na trstinových plantážach. Založením plantáží na Svätom Tomášovi ale začína veľká emigrácia obyvateľov do Brazílie. Tá pokračuje až do konce 19. storočia.

Koloniálna doba

V druhej polovici 16.storočia po takmer šesťdesiatich rokoch vládnu v Portugalsku španielski Habsburgovia vedúci tvrdú koloniálnu politiku, ktorá dopadá aj na Madeiru. Od konca ich nadvlády sa pomery zlepšujú. Na ostrove žije už viac ako 30 000 obyvateľov a Madeira preto prestáva byť potravinovo sebestačná a stáva sa závislou na dovoze z Portugalska. Avšak rastie vývoz Madeirského vína a s tým aj známosť Madeiry v Európe.

Novovek

Polovica 19. storočia prináša vznik krajkárských dielní a na ostrov  začínajú prúdiť prví turisti, hlavne Angličania. Ku koncu storočia už na Madeire žije okolo 130 000 obyvateľov a začína sa aj  jej elektrifikácia.
 
Aj keď je Portugalsko priamym účastníkom 1. svetovej vojny, Madeira zostala, okrem jedného ostreľovania prístavu nemeckými ponorkami, vojnových útrap ušetrená.
 
V druhej svetovej vojne ponúklo neutrálne Portugalsko svoje prístavy Veľkej Británii, a preto začali na Madeire opevňovacie práce. Stále dobre rozpoznateľné opevnenie ale nebolo nikdy využité.
 
Dnes Madeirania zaujíma predovšetkým turistický ruch, výroba vína a krajkárstvo s košíkarstvom, ktoré predstavujú ich hlavné zdroje príjmov.
 

Neveľký ostrov Madeira ponúka veľa spôsobov, ako príjemne stráviť vaše voľno. Je už len na vás, či si chcete užiť  kľudnú dovolenku plnú leňošenia a prechádzok alebo patríte k vyznávačom dobrodružnejšieho trávenia voľného času.

Cestou necestou

Pre nenáročného cestovateľa je na Madeire pripravených niekoľko desiatok kilometrov turistických chodníkov. Väčšinou vedú okolo zavlažovacích kanálov – levád cez vnútrozemské hory. Prechádzky vás zavedú do subtropických lesov, pôjdete po krásne zelených lúkach a budete sa môcť pokochať výhľadom na oceán či neďaleké majestátne vrcholy.
 
Tým, ktorí dávajú pred skvostami prírody prednosť prehliadkam staviteľského umu našich predkov, bude ve Funchalu ako v rozprávke. Či už navštívia jeden z mnohých chrámov či miestnu radnicu, kde sa nachádza Múzeum histórie, sklamaní určite nebudú.

Pre ranné vtáčatá je skvelou atrakciou neďaleký trh Mercado dos Lavradores, kde miestni predávajú  v historických krojoch. Nájsť sa  môžete aj v jednej z mnohých štýlových reštauráciách na triede Avenida do Mar tiahnucej sa po pobreží.

Na dvoch kolesách

Ani na cyklistických nadšencov sa tu nezabudlo. Je tu pre nich prichystaných najmänej 200 km cyklistických chodníkov s  rôznymi dĺžkami a rôznym prevýšením. Či už  zvolíte menej náročnejšiu prechádzku pozdĺž morského brehu alebo namáhavejší výšľap na horské vrcholky, vždy podniknete krásny výlet.

Golfový raj

Madeira sa pomaly stáva jednou z najdôležitejších destinácií určených na  trávenie golfovej dovolenky. Miestne dve ihriská sú na vysokej úrovni a zahrajú si na nich ako skúsení hráči, tak aj úplní začiatočníci.

Vodné dobrodružstvo

Ak patríte k priaznivcom vodných športov, ani vy tu nezostanete neuspokojení. Okrem zvyčajných vodných radovánok  ako je jazda na nafukovacom banáne, windsurfing alebo plachtenie, sa môžete potápať ku koralovým útesom, ktoré Madeiru obklopujú.
 
Morské živočíchy môžete bez toho aby ste sa umokrili pozorovať pri jednom z lodných výletov pozdĺž pobrežia Madeiry. Anglický výklad vám podajú skúsení biológovia. Neplávali ste ešte nikdy s delfínmi? Tu na to máte jedinečnú príležitosť.
 
Pokiaľ túžite po tom, vrátiť sa v čase do zlatých dôb rybolovu na Madeire, navštívte prístav Porto Moniz na severovýchode ostrova. Lovom rýb a neskôr aj velerýb sa tu kedysi živila väčšina obyvateľov. Stopy po tom nájdete snáď na každom kroku.

Keď padne tma

Je jasné, že nielen za športom a odpočinkom vyrážame na dovolenku. Nočný život  na Madeire je rovnako bohatý ako v iných turistických oblastiach. Či už v hotelových priestoroch alebo v niekterom z mnohých barov, reštaurácií či diskoték, všade sa môžete baviť až do skorých ranných hodín. Úroveň poskytovaných služieb a obsluhy je aj tu, ako  všade inde na Madeire, na veľmi vysokej úrovni.


Nájdené 103 036 termínov dovolenky.

Cena od 776 €
(cena za osobu od 0 €)

ALTO LIDO

Termín zájazdu: 28.06.-05.07.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: Funchal

Ďalšie termíny tohto zájazdu
28.06.-08.07.2019
Letecky (Praha)
od 926 €
Detail zájazdu
28.06.-12.07.2019
Letecky (Praha)
od 1 083 €
Detail zájazdu
28.06.-05.07.2019
Letecky (Praha)
od 808 €
Detail zájazdu
28.06.-08.07.2019
Letecky (Praha)
od 1 127 €
Detail zájazdu
28.06.-12.07.2019
Letecky (Praha)
od 1 682 €
Detail zájazdu
Cena od 1 086 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Quinta do Estreito Vintage Hou

Termín zájazdu: 03.03.-17.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 15 dní
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: 

Ďalšie termíny tohto zájazdu
02.03.-16.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 7% Last Minute od 1 309 €
Detail zájazdu
02.03.-16.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 6% Last Minute od 1 811 €
Detail zájazdu
03.03.-17.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
Zľava 17% Last Minute od 1 214 €
Detail zájazdu
03.03.-17.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
Zľava 14% Last Minute od 1 716 €
Detail zájazdu
04.03.-18.03.2019
Letecky (Praha)
Zľava 9% Last Minute od 1 857 €
Detail zájazdu
Cena od 632 €
(cena za osobu od 0 €)

Enotel Baia

Termín zájazdu: 18.05.-25.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: 

Ďalšie termíny tohto zájazdu
18.05.-25.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 20% od 783 €
Detail zájazdu
18.05.-29.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 25% od 915 €
Detail zájazdu
18.05.-28.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 27% od 1 005 €
Detail zájazdu
18.05.-29.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 20% od 1 138 €
Detail zájazdu
18.05.-28.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 19% od 879 €
Detail zájazdu
Cena od 586 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Hotel TERRACE MAR

Termín zájazdu: 15.05.-22.05.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: Funchal

Ďalšie termíny tohto zájazdu
08.05.-15.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 35% Last Minute od 667 €
Detail zájazdu
15.05.-22.05.2019
Letecky (Praha)
Zľava 42% Last Minute od 586 €
Detail zájazdu
22.05.-05.06.2019
Letecky (Praha)
Zľava 24% od 876 €
Detail zájazdu
29.05.-12.06.2019
Letecky (Praha)
Zľava 24% od 876 €
Detail zájazdu
29.05.-05.06.2019
Letecky (Praha)
Zľava 31% Last Minute od 586 €
Detail zájazdu
Cena od 934 €
(cena za osobu od 0 €)

FOUR VIEWS OASIS

Termín zájazdu: 21.02.-28.02.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: Caniço

Ďalšie termíny tohto zájazdu
21.02.-28.02.2019
Letecky (Praha)
od 934 €
Detail zájazdu
22.02.-04.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 617 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
od 934 €
Detail zájazdu
22.02.-05.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 658 €
Detail zájazdu
22.02.-08.03.2019
Letecky (Praha)
od 2 184 €
Detail zájazdu
Cena od 865 €
(cena za osobu od 0 €)

DOM PEDRO MADEIRA

Termín zájazdu: 21.02.-28.02.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: Machico

Ďalšie termíny tohto zájazdu
21.02.-28.02.2019
Letecky (Praha)
od 865 €
Detail zájazdu
22.02.-05.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 803 €
Detail zájazdu
22.02.-04.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 751 €
Detail zájazdu
22.02.-08.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 969 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 577 €
Detail zájazdu
Cena od 849 €
(cena za osobu od 0 €)

FOUR VIEWS BAIA

Termín zájazdu: 21.02.-28.02.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: Funchal

Ďalšie termíny tohto zájazdu
21.02.-28.02.2019
Letecky (Praha)
od 982 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
od 982 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 735 €
Detail zájazdu
23.02.-02.03.2019
Letecky (Praha)
od 982 €
Detail zájazdu
24.02.-03.03.2019
Letecky (Praha)
od 982 €
Detail zájazdu
Cena od 703 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Golden Residence

Termín zájazdu: 22.02.-01.03.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: 

Ďalšie termíny tohto zájazdu
21.02.-03.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 970 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
Last Minute od 703 €
Detail zájazdu
22.02.-04.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 970 €
Detail zájazdu
23.02.-05.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 970 €
Detail zájazdu
23.02.-02.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 828 €
Detail zájazdu
Cena od 788 €
(cena za osobu od 0 €)

Royal Orchid

Termín zájazdu: 21.02.-28.02.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: 

Ďalšie termíny tohto zájazdu
21.02.-03.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 909 €
Detail zájazdu
21.02.-28.02.2019
Letecky (Praha)
od 905 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
od 905 €
Detail zájazdu
22.02.-04.03.2019
Letecky (Praha, Vídeň)
od 909 €
Detail zájazdu
22.02.-05.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 921 €
Detail zájazdu
Cena od 620 €
(cena za osobu od 0 €)

ROCA MAR

Termín zájazdu: 21.02.-28.02.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Madeira
Oblasť: Caniço

Ďalšie termíny tohto zájazdu
21.02.-28.02.2019
Letecky (Praha)
od 881 €
Detail zájazdu
22.02.-08.03.2019
Letecky (Praha)
od 2 103 €
Detail zájazdu
22.02.-04.03.2019
Letecky (Praha)
od 2 099 €
Detail zájazdu
22.02.-05.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 896 €
Detail zájazdu
22.02.-01.03.2019
Letecky (Praha)
od 1 807 €
Detail zájazdu