Dovolenka - Španielsko

Španielsko je jednou z najobľúbenejších európskych destinácií pre ideálne rekreácie pri mori. Turistov však Španielsko láka i slávnymi mestami, ako je Madrid, Barcelona, Malaga, Sevilla, Cordoba, Toledo, Salamanca, León a mnoho ďalších. Každé z nich je bez sporu možné nazvať perlami Španielska. Skombinujte i vy pobyt pri mori s kultúrou a poznávaním. Objavte tak Španielsko v celej jeho kráse.

Oblečenie do Španielska

V letných mesiacoch si vystačíte so vzdušným letným oblečením. Pre istotu si pribaľte aj niečo proti dažďu. V mesiacoch máj a jún, potom v septembri a októbri je počasie nestále. Pokiaľ sa budete pohybovať niekde v horách, pribaľte si aj nejakú teplejšiu bundu, vietor môže byť chladnejší. Pribaľte si aj spoločenský odev, v niektorých hoteloch sa pri večery vyžaduje a v letnom športovom oblečení vás dovnútra nepustia. Aj do niektorých pamätihodností ako sú napríklad kostoly musíte mať slušné oblečenie. Najdôležitejšou súčásťou vašej batožiny, ktorá smie vážiť do 20 kg, by mali byť plavky, slnečné ukuliare, pokrývka hlavy a opaľovací krém.

Doklady do Španielska

Slovenskí občania do Španielska môžu vycestovať na platný cestovný pas či občiansky preukaz. Nemusia si vybavovať žiadne špeciálne doklady ako je vízum alebo pracovné povolenie.

Bezpečnost

Španielsko je pomerne bezpečnou krajinou. Hlavne tam, kde sa pohybuje viac ľudí, sa objavuje veľa vreckárov, ktorí tu čakajú na zámožných turistov.

Dovoz

Colné kontroly sa neprevádzajú, ale dovoz určitého tovaru je obmedzený na množstvo pre vlastnú spotrebu. Pokiaľ toho veziete viac, jedná sa  o colný tovar. Ten je nutné colne deklarovať. A čo je považované za množstvo pre vlastnú spotrebu? Pri alkohole je to 1 liter destilátu alebo liehovín, 2 litre vína,   tabakových výrobkov sa povoľuje do 200 cigariet a 50 cigár.

Vývoz

Z dovolenky v Španielsku si môžete doniesť kvalitné víno, ale len do 5 litrov,  liehovín je to 1,5 litra. Domov si môžete priniesť rôzne suvenýry bezcolne, ale len do hodnoty 6 000 € na dospelú osobu a 3 000 € na dieťa. Pokiaľ si chcete z dovolenky doniesť nejakú cudzokrajnú rastlinu či zviera, tak si to dobre rozmyslite. Mohli by ste za to byť aj trestne stíhaní. Španielsko totiž podpísalo CITES, dohodu, ktorá podporuje zákaz obchodu s ohrozenými druhmi zvierat a rastlín.

Suvenýry

Typickými upomienkovými predmetmi bývajú  kožené výrobky (rôzne kabelky alebo opasky), strieborné šperky, tradičná keramika a krajky. Vhodným darčekom je aj fľaša vína či brandy. Deťom zachutia výborné španielske sladkosti.

Španielsko, vďaka svojej zaujímavej polohe (Gibraltarským prielivom je to necelých 14km os Afriky), nemá jednotnú klímu. O tom svedčí aj fakt, že tu nájdeme púšte, polopúšte,  údolie riek, ale aj ich vyschnuté korytá, skalnaté pobrežia aj močiare.

Počasie v Španielsku podľa ročných období

Najteplejšia oblasť je pobrežie Stredozemného mora, konkrétne je to júžná a východná časť Španielska. Tu je  stredomorská subtropická klíma , väčšina dní je slnečná. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 ºC, dá sa teda hovoriť o príjemných letných teplotách. Zima je mierna, o pravej zime sa pri teplotách 8 -15 ºC  ani hovoriť nedá. Najviac zrážok je v období jari a jesene, nie je ich samozrejme veľa. Zrážky sú častejšie v prímorských oblastiach. Vo vnútrozemí je počasie chladnejšie. Zimy sú tu podstatne chladnejšie  a často  so snehovou nádielkou. Medzi dňom a nocou sú väčšie teplotné výkyvy, než na aké sme zvyknutí. Zreteľnejšie teplotné rozdiely sú  medzi horskými masívmi a nížinami. Klíma je tu kontinentálna.

Priemerné a rekordné teploty v Španielsku

Najteplejšie je južné Španielsko – Andalúzia. V júli a auguste sa tam priemerná teplota vzduchu pohybuje medzi 27 až 29°C , teplota mora medzi 22 až 23°C. Na Baleárskych ostrovoch je v letných mesiacoch teplota mora okolo 25°C, teplota vzduchu 29°C.

Nameraný teplotný rekord v Malage 44.2 °C, Valencii 42.5 °C.

Vnútrozemské teplotné rekordy: v Sevilla 47.0 °C, Cordoba 46.6 °C, Badajoz 45.0 °C, Albacete a Zaragoza 42.6 °C, Madrid 42.2 °C, Burgos 41.8 °C, Valladolid 40.2 °C. Najnižšie teploty: Albacete -24.0  °C, Burgos -22.0 °C, Salamanca -20.0 °C, Teruel -19.0 °C, Madrid -14.8 °C, Sevilla -5.5 °C.

Severné pobrežie Atlantického oceánu má teplotné rekordy: Santa Cruz de Tenerife 42.6 °C. Najnižšie teploty: Santa Cruz de Tenerife 8.1 °C.

Zájazdy do Španielska s cestovnou kanceláriou

Do Španielska je asi najjednoduchšia cesta s niektorou z cestovných kancelárií.  Ponuka je pestrá, so širokým výberom letovísk. Najobľúbenejšími miestami sú  prímorksé destinácie , ktoré ponúkajú široký výber luxusných hotelov a apartmánov, čisté more a krásnu prírodu. Populárne sú Baleárske ostrovy, najviac Ibiza a Mallorca. Vo vnútrozemí sú obľúbené  veľké mestá  Madrid či Barcelona.

Pokiaľ využijete služby cestovnej agentúry, môžete zakúpiť dvanásťdenný pobyt priamo pri mori, letecky a s polpenziou už od 11 000 Sk. Dovolenka na Mallorke, najväčšom z Baleárskych ostrovov, sa dá kúpiť od 11 000 Sk,  letecky, na 8 dní a s polpenziou. Pokiaľ sa rozhodnete pre vlastnú dopravu, podobný zájazd napr. na pobreží Costa Brava, ktoré je k Slovenskej republike najbližšie, môžete ho  bez dopravy  kúpiť od 7 000 Sk. Vybrať si môžete  aj z rady poznávacích zájazdov po celom Španielsku. Samotná letenka do Madridu  a späť sa pohybuje od 2 500 Sk. Cesta lietadlom tam trvá 2,5 hod, niekedy sa letí priamo, väčšina spoločností  lieta s medzipristátím. Cesta autobusom z Bratislavy do Madridu trvá približne 37 hodín. Spiatočný lístok stojí od 4 500 Sk. Cesta vlakom do Španielska nie je jednoduchá, pretože neexistuje žiadny priamy spoj.

Individuálna doprava v Španielsku

Dopravná dostupnosť v samotnom Španielsku je pomerne dobrá, krajina má rozvinutú dopravnú infrašruktúru aj preto, že jej na určitých miestach bráni ráz prírody. Autobusová verejná doprava je rozšírená, dostanete sa s ňou do všetkých turistických destinácií.

Doprava po Španielsku

Cestovanie autom je  po Španielsku najrozšírenejšie. Aj tu  by ste sa mali dopredu informovať o pravidlách cestnej premávky. Pokiaľ vodič nosí okuliare, musí mať so sebou  náhradné okuliare.  V aute sa nesmie telefonovať, iba so sadou hands free. Ďiaľnice sú platené (autopistas con peaje),ale aj bez poplatku. Tie sú označené písmenami A alebo E. Cesty pod písmenom N (carreteras nacionales) sú hlavné, kde je maximálna povolená rýchlosť 100km/hod. Na ostatných cestách je maximálna povolená rýchlosť 90 km/hod. Pokiaľ nie je stanovené inak, je maximálna povolená rýchlosť v obci 50 km/hod. Pokuty za dopravné priestupky sú pomerne vysoké a pokiaľ občan nežije v Španielsku, musí pokutu zaplatiť ihneď.

Železničná doprava je o niečo menej rozvinutá než autobusová, samozrejme je často luxusnejšia. Štátne dráhy sú označené Renfe.

V Španielsku si  môžete požičať taxi (SP - Servicio publico). Taxíky sú väčšinou platené v závislosti od kilometrov a sú spoľahlivé.

Španielsko je už roky atraktívnou turistickou destináciou, preto pri pobreží vzniklo veľa letísk, ktorých je teraz 48. Medzi tie najväčšie patrí Madrid, Bilbao alebo Barcelona.

Lodná doprava

Pokiaľ neletíte na niektorý zo španielských ostrovov priamo, môžete naň ísť trajektom. Tie spájujú Španielsko s Baleárskymi a Kanárskymi ostrovmi.

Španielsko je krajinou, ktorá svojich turistov víta s otvorenou náručou. Cestovný ruch tu tvorí neodeliteľnú súčasť národného hospodárstva a tomu všetkému je tu prispôsobené aj ubytovanie. V Španielsku je k dispozícii okolo desať tisíc ubytovacích zariadení. Môžete si vybrať z tých najlacnejších ubytovní až po najprepychovejšie hotely.

Hotely a apartmány v Španielsku

Španielsko patrí k jednej z najlacnejších západoeurópskych krajín, preto si tam chodí dopriať väčší komfort   10% turistov, ktorí cestujú do zahraničia. Hotely sú hodnotené podľa hviezdičiek od jednej po päť a sú označené písmenom H. Hviezdičky sa udeľujú viac za množstvo vybavenia v izbách než za kvalitu.  Rečtaurácie, ktoré sú súčasťou hotela, bývajú väčšinou dostupné aj ostatným turistom. Niektoré ubytovne samozrejme vlastné reštaurácie nemajú.  Bývajú to hotely HR (hotel residencia) alebo HsR (hostal –residencia). V tých sa síce teplé jedlá nepodávajú, ale často je možnosť raňajok. Pokiaľ dávate prednosť domáckejšiemu prostrediu, vybrať si môžete zo sietí apartmánov. V Španielsku sú dva druhy; HA (hotel apartamentos) alebo RA (residenci apartamentos). Apartmány bývajú v kľudnejších častiach miest či letovísk, v Španielsku sa ale hluk nepovažuje za dôvod  sťažovať sa.

Paradory

Ďaľšie možnosti ubytovania sú Paradores Nacionales. Sú to štátne hotely, ktoré majú od troch až piatich hviezdičiek, sú teda dosť luxusné a cenovo náročnejšie. Prvý parador vznikol v roku 1928. V súčasnosti ich nájdete ako na pevnine, tak na ostrovoch. Sú jednoducho dostupné. Často sú to prestavené panské sídla, stredoveké hrady a iné honosné hotely.

Ostatné možnosti ubytovania v Španielsku

Neaprepychovejšie hotely sa nachádzajú na Costa del Sol alebo Baleárskych ostrovoch. Turisti si v celej krajine môžu vybrať z veľkej škály ubytovania na rôzne príležitosti. Od krátkodobých pobytov až po apartmány, ktoré sa  prenajímajú dlhodobo. Lacnejšie ubytovanie ponúkajú penzióny, kempy, rôzne ubytovne či casa rurales, čo sú vidiecke rodinné ubytovne s domácou atmosférou. Môžu to byť veľké panské sídla aj malé vidiecke usadlosti. Väčšinou majú len obmedzený počet ubytovaných a len na hlavnú sezónu.

Ceny ubytovania v Španielsku

Ceny za ubytovanie sa líšia od miesta a počtu hviezdičiek, ďalej podľa ročného obdobia. Cenníky by mali byť vystavené na každej recepcii. Väčšinou platí to, že vidiecke ubytovne  a predmestské hotely sú lacnejšie než podobné zariadenia v centre miest či pozdĺž pláží. Hlavná sezóna je v júli a auguste, ale v niektorých oblastiach trvá od apríla až do konca septembra. V dobe národného sviatku Fiesta môžu hotely požadovať špeciálny príplatok. Ceny sú často uvádzáné bez dane z pridanej hodnoty (IVA), ktorá  je 7%.  Ďaľšia možnosť ubytovania sú študentské ubytovne, ku ktorých využitiu musíte mať medzinárodný študentský preukaz. Ubytovanie ponúkajú aj kláštory. Ceny nie sú vysoké, ale nie sú to klasické hotely, musíte si ich zarezervovať dopredu. Ďaľšou možnosťou sú kempy. V Španielsku ich je viac ako 600. Väčšina z nich je na pobreží a je vybavená štandardne.

Mena

Do roku 2002 sa v Španielsku platilo pesetami, od 28. februára tohto roku sú stiahnuté z obehu a platnou menou je euro (€).  Pretože v španielskych zmenárňach na slovenské koruny nenatrafíte, je vhodné si so sebou vziať eurá alebo platebnú kartu. Pokiaľ si so sebou poveziete viac ako 6000€, mali by ste ich nahlásiť na colnej kontrole. Banky sú otvorené od 8.30 do 14hod, od pondelku do piatku (popr. soboty), v období hlavnej sezóny aj dlhšie. Po celom Španielsku sú dostupné bankomaty a aj zmenárne (cambio), v ktorých býva kurz meny menej priaznivý než v banke.

Ceny v Španielsku

Španielsko je jednou z najlacnejších krajín západnej Európy, takže ceny sú priaznivé. Väčšina potravín stojí rovnako ako u nás. Počítať sa ale musí s vyššími cenami vo všetkých známejších turistických centrách. Vyššie ceny ako vo vnútrozemí sú aj pri mori, a to celoročne.  Služby sú všeobecne o niečo drahšie ako na Slovensku. Ceny v reštauráciách sú pre nás stále prijateľné, ale veľmi sa líšia od typu podniku.

Ceny potravin

Najlacnejšie hlavné jedlo (menú del día) v priemernej reštaurácii s tromi chodmi vás bude stáť okolo 7 až 10€, večera v reštaurácii strednej cenovej kategórie na 20€. V prepychových reštauráciách, ktoré podávajú tie najvyberanejšie rybie špeciality, vás  večera bude stáť 50€. Ceny potravín: Chlieb stojí okolo 0,7€, mlieko 0,65€ za liter, minerálna voda 0,3€ za 1l, maslo 1€, syr 2,5€. Fľaša stolového vína sa pohybuje medzi 1 - 2€, fľaša kvalitnejšieho vína od 3€. Pivo stojí okolo 1€, za pivo lepšej značky zaplatíte niekde aj 3€. Zelenina stojí v priemere 1€ za kg. Známka na pohľadnicu do krajín EU stojí 0,57€. Pohonné hmoty sa v súčasnosti pohybujú 1 až 1,5€ za liter. Na ostrovoch sú ceny pohonných hmôt o niečo nižšie.

 

Nočný život

Španielsko je temperamentnou krajinou, ktorej obyvatelia sa vedia baviť. Celý program prebieha v neskorých nočných hodinách. Po večeri, ktorá je najskôr o deviatej, sa ide do baru alebo do nejakého klubu. Na diskotéku sa chodí až po polnoci. Miesto nej si môžete ísť zatancovať napríklad flamenco. Národný španielsky tanec plný vášne a energie, ktorý je krásny a farebný. Flamenco kabarety nájdete vo všetkých rekreačných strediskách. Španieli si užívajú nočný život, ale ráno si radi pospia. Ibiza a Barcelona sú preslávené svojím bujarým nočným životom, ktorý nikdy nekončí. Španieli majú svoje známe motto maňana, ktoré znamená, že čo môžeš, odlož na zajtra. Samozrejme v poslednej dobe je tento výraz už skôr mýtom.

Opera,divadlá, kona

Pokiaľ sa ocitnete v niektorom väčšom meste, kultúrnym zážitkom môže byť návšteva opery. Tú Španieli veľmi uctievajú. Najväčšie opery sú v Madride, Barcelone a Seville. Po divadle môžete navštíviť kino a vidieť niektorý z filmov slávnych španielskych režisérov Pedra Almodóvara alebo Bigasa Luny. Väčšina
zahraničných filmov je dabovaná, niektoré filmy sú v pôvodnom znení s titulkami.

Šport - futbal a býčie zápasy

Ďaľšou láskou Španielov je futbal, vo väčšine barov nechýba televízia práve z dôvodu sledovania zápasov. Futbal je národným športom a súčasťou kultúry.

Od osemdesiatych rokov 20. storočia sa vracia záľuba v  pozorovaní býčich zápasov, kedy sa muž postaví proti býkovi, ktorý bol vychovaný pre arénu. Aj keď nie každý Španiel má tento zvyk v láske, bývajú arény často zaplnené na prasknutie.  Ich priaznivci (aficionados) považujú arénu za miesto tradičnej španielskej kultúry, kde je plno španielského hluku, temperamentu a farebnosti.

Fiestas

Ďaľším populárnym sviatkom sú známe fiestas. Sú to sviatky spojené s jarmokom na tržnici, ohňostrojom, hudbou a karnevalom. Ten je naozajstným kultúrnym zážitkom pre dospelých aj deti, ktoré sa zúčastňujú všetkých akcií od festivalov až po býčie zápasy. Fiestas prebiehajú na rôznych miestach Španielska. Doporučujeme zistiť si miesto konania nejakej fiesty v dobe vášho pobytu v Španielsku.

Barcelona

Deti bude určite lákať zoologická záhrada v Barcelone, ktorá je považovaná za najkrajší zoopark v Európe. Celá Barcelona je mestom s nenapodobiteľnou architektúrou A. Gaudího a mnohými pamiatkami ako je chrám Sagrada Familia. Pokiaľ ste milovníkmi umenia, nemali by ste vynechať návštevu múzea s  obrazmi El Greka, Valázqueze alebo Goyu.

Zábava u mora

Pri mori si môžete vybrať z pestrej škály športov: potápanie, windsurfing, golf, turistika, tenis. Niektoré hotely pre svojich klientov pripravujú program ako sú rôzne večierky, súťaže, ukážky folklóru, aqua aerobic a ďaľšie.

 

Slávenie národných sviatkov je ten najlepší spôsob, ako nazrieť do bežného španielskeho života a spoznať jeho zvyky a tradície. Španielsko má svoje fiesty. Sú to sviatky spojené s jarmokom,  zábavou, karnevalom a vínom. Fiesty neprebiehajú všetky zároveň, ale v každej časti krajiny v inú dobu. Hovorí sa, že nie je deň, kedy by sa niekde na území Španielska fiesta neslávila. Tieto slávnosti trvajú od jedného dňa až po dva týždne, zvyčajne sú zasvätené niekomu svätému, nejakému patrónovi. Súčasťou osláv bývajú aj býčie zápasy, často sa bojuje s menšími býkmi, takým bojom sa hovorí novilladas. Február je mesiacom karnevalov. Tie najlepšie môžete vidieť na Santa Cruz de Tenerife alebo Cádize. V marci sa na celom území slávi Svätý týždeň (Semana Santa), ktorý je spojený s procesiou v každom väčšom meste.

Hlavné sviatky (fiesty)

Apríl je mesiacom apríl Fair, teda veľtrhu spojeného s tancom a býčími zápasmi v Seville.

V máji je  medzinárodný Flamenco festival. Fiestu de San Isidro v Madridu doprevádzajú býčie zápasy, ktoré sú vrcholom sezóny.

V júni sa v Granade, Tolede aj na Kanárskych ostrovoch slávia Slávnosti Božieho Tela. J

úl a august sú mesiace, kedy sú slávnosti a fiesty, kam sa len pozriete. Známy je karneval v Pamplone, Medzinárodný festival hudby a tanca v Granade, gytarový festival v Seville a ďaľšie.

V auguste sa koná Medzinárodný pohár Jeho Veličenstva kráľa, Palma de Mallorca, čo sú preteky plachetníc, ktorých sa účastní kráľ Juan Carlos I. 15.8 sa po celej krajine slávi Nanebovzatie Panny Márie.

Na jeseň, kedy sa ukľudní najrušnejšia sezóna, sa oslavuje žatva. Na prvom mieste je hrozno. V Jerez de la Frontera prebiaha vínobranie prvý týždeň v septembri. V posledných dvoch týždňoch sa filmári schádzajú na Filmový festival v San Sebastiáne. Ďaľšou krásnou tradičnou akciou je Iberflora vo Valencii, čo je prehliadka kvetín.

Štátne sviatky sú podobné tým našim. Vo veľkom sa slávi Veľká noc a Vianoce.1. mája Sviatok práce, 6. decembra Deň ústavy a 12. októbra  Národny sviatok.

 

Španieli sú gurmáni a na jedlo kladú veľký dôraz. Porcie sú veľké a jedlo chutné a často ťažké. Kuchyňa je farebná, aj keď je jednoduchšia, ako sa na prvý pohľad zdá. Nemôžeme hovoriť o jednotnej kuchyni, ale delíme ju na kuchyňu  katalánsku, baskickú alebo napr.  andalúzsku.

Základom všetkého je mäso a najrozšírenejšou prísadou je olivový olej a cesnak. Známe sú Tapas. Sú to malé chuťovky, ktorých existuje obrovské množstvo. V prímorských oblastiach sa všade podávajú ryby a iné morské plody. Tradičné sú okrem plodov mora  ryžové misy a ďaľšie.

Reštaurácie si vyberajte podľa udelených vidličiek od jednej po päť, s tým, že  označenie piatich vidličiek majú tie najlepšie reštaurácie.

K dobrému jedlu patrí aj dobré pitie. Tým sa v Španielsku myslí víno. Španielske vína sú preslávené po celom svete, nejznámejšie je sherry, ktoré pili už piráti. Pochutnať si  môžete aj na niektorom z kvalitných katalánskych bielych vín.


Nájdené 1385 855 termínov dovolenky.

Cena od 602 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Diverhotel Tenerife Spa & Garden

Termín zájazdu: 28.03.-04.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
28.03.-11.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 20% Last Minute od 925 €
Detail zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 17% Last Minute od 602 €
Detail zájazdu
28.03.-11.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 21% Last Minute od 976 €
Detail zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 18% Last Minute od 627 €
Detail zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 27% Last Minute od 662 €
Detail zájazdu
Cena od 558 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Hotel Blue Sea Puerto Resort

Termín zájazdu: 28.03.-04.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 16% Last Minute od 747 €
Detail zájazdu
28.03.-11.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 24% Last Minute od 1 127 €
Detail zájazdu
28.03.-11.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 20% Last Minute od 972 €
Detail zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 17% Last Minute od 629 €
Detail zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
Zľava 16% Last Minute od 609 €
Detail zájazdu
Cena od 513 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Blue Sea Lagos De Cesar

Termín zájazdu: 27.03.-03.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
27.03.-03.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 13% Last Minute od 619 €
Detail zájazdu
27.03.-06.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 12% Last Minute od 774 €
Detail zájazdu
27.03.-06.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 20% Last Minute od 821 €
Detail zájazdu
27.03.-03.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 21% Last Minute od 651 €
Detail zájazdu
27.03.-06.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 12% Last Minute od 746 €
Detail zájazdu
Cena od 849 €
(cena za osobu od 0 €)

Dorado Beach

Termín zájazdu: 28.03.-04.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Kraków)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Kraków)
od 1 219 €
Detail zájazdu
28.03.-11.04.2019
Letecky (Kraków)
od 2 150 €
Detail zájazdu
29.03.-12.04.2019
Letecky
Zľava 1% od 2 268 €
Detail zájazdu
30.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 2% od 1 372 €
Detail zájazdu
01.04.-12.04.2019
Letecky
Zľava 1% od 1 886 €
Detail zájazdu
Cena od 415 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Portugalsko, Španělsko, Francie, Itálie z Lisabonu na lodi MSC Divina - 393840832

Termín zájazdu: 29.03.-03.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Plná penzia
Dlžka pobytu: 6 dní
Doprava: Vlastná
Více informací o zájezdu

Francúzsko
Oblasť: 

Ďalšie termíny tohto zájazdu
29.03.-03.04.2019
Vlastná
Zľava 11% Last Minute od 415 €
Detail zájazdu
05.04.-12.04.2019
Vlastná
Zľava 9% Last Minute od 640 €
Detail zájazdu
05.04.-12.04.2019
Vlastná
Zľava 15% Last Minute od 756 €
Detail zájazdu
06.04.-11.04.2019
Vlastná
Zľava 8% Last Minute od 598 €
Detail zájazdu
06.04.-13.04.2019
Vlastná
Zľava 19% Last Minute od 829 €
Detail zájazdu
Cena od 605 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

Vincci Málaga Hotel

Termín zájazdu: 27.03.-06.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Raňajky
Dlžka pobytu: 11 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
27.03.-10.04.2019
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Zľava 10% Last Minute od 1 435 €
Detail zájazdu
27.03.-07.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 9% Last Minute od 1 228 €
Detail zájazdu
27.03.-07.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 9% Last Minute od 1 480 €
Detail zájazdu
27.03.-10.04.2019
Letecky (Vídeň, Budapešť)
Zľava 10% Last Minute od 1 204 €
Detail zájazdu
27.03.-06.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% Last Minute od 1 010 €
Detail zájazdu
Cena od 428 €
(cena za osobu od 0 €)

Checkin Sirius

Termín zájazdu: 24.05.-02.06.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 10 dní
Doprava: Autobus
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
24.05.-02.06.2019
Autobus
od 428 €
Detail zájazdu
25.05.-01.06.2019
Autobus (Praha)
od 622 €
Detail zájazdu
31.05.-09.06.2019
Autobus
od 501 €
Detail zájazdu
01.06.-09.06.2019
Autobus (Praha)
Zľava 7% od 525 €
Detail zájazdu
01.06.-15.06.2019
Autobus (Katowice, Wrocław)
Zľava 7% od 1 081 €
Detail zájazdu
Cena od 507 €
(cena za osobu od 0 €)

Santa Rosa

Termín zájazdu: 09.10.-14.10.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: Polopenzia
Dlžka pobytu: 6 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
09.10.-23.10.2019
Letecky (Praha)
od 855 €
Detail zájazdu
09.10.-16.10.2019
Letecky (Praha)
od 600 €
Detail zájazdu
09.10.-14.10.2019
Letecky (Praha)
od 538 €
Detail zájazdu
09.10.-20.10.2019
Letecky (Praha)
od 683 €
Detail zájazdu
09.10.-16.10.2019
Letecky (Praha)
od 560 €
Detail zájazdu
Cena od 695 €
(cena za osobu od 0 €)

Guacimeta

Termín zájazdu: 03.04.-10.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Praha)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
30.03.-06.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 1% od 1 069 €
Detail zájazdu
30.03.-06.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 1% od 1 032 €
Detail zájazdu
30.03.-13.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 5% od 1 263 €
Detail zájazdu
30.03.-13.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 5% Last Minute od 1 188 €
Detail zájazdu
03.04.-10.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 3% od 767 €
Detail zájazdu
Cena od 679 €
Last Minute (cena za osobu od 0 €)

VILLA DE ADEJE BEACH

Termín zájazdu: 28.03.-04.04.2019
Úroveň hotela: ***
Strava: All Inclusive
Dlžka pobytu: 8 dní
Doprava: Letecky (Vídeň)
Více informací o zájezdu

Ďalšie termíny tohto zájazdu
28.03.-11.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 20% Last Minute od 1 169 €
Detail zájazdu
28.03.-04.04.2019
Letecky (Vídeň)
Zľava 30% Last Minute od 679 €
Detail zájazdu
29.03.-12.04.2019
Letecky (Praha)
Zľava 8% Last Minute od 1 336 €
Detail zájazdu
29.03.-05.04.2019
Letecky (Budapešť)
Zľava 21% Last Minute od 759 €
Detail zájazdu
29.03.-08.04.2019
Letecky (Budapešť)
Zľava 10% Last Minute od 1 059 €
Detail zájazdu