Dovolenka - Tunisko, Nabeul

Tunisko leží na severe Afriky. Turistom ponúka Tunisko úplne ideálne podmienky pre rekreáciu. Je tomu tak vďaka Stredozemnému moru a nespočetnému množstvu pamiatok a zaujímavých miest. Môžete tu navštíviť bájne Kartágo, koloseum El Jem, historické mestá. Dougga a Sbeitla, oázy Gabes, Garda, Tozeur či Nefra, soľné jazero Chott El Jerid, piesočnaté duny alebo púštne mesto Douz. Ak túžite spoznať severnú Afriku, skúste Tunisko!

Poloha

Naebul sa nachádza v juhovýchodnej časti Tuniska v blízkosti poloostrova Cap Bon a má cca 70 tisíc obyvateľov. Ide  o jednu z najúrodnejších častí krajiny, nie nadarmo sa všade v okolí pestují citrusy, kvety a hrozno. Názov letoviska vznikol podľa talianskeho Neapolu.

Pláže

Pláže sú dlhé s bielym pieskom a dostanete sa k nim po promenáde lemovanej vysokými palmami.

Kultúra

Aj Naebul má svoje historické múzeum a v tom miestnom nájdete okrem punských aj rímske artefakty, v múzeu Bardo  môžete preskúmať starodávne mozaiky. V blízkom Hammametu sa na vlastné oči môžete pozrieť hrnčiarom priamo pod ruky a zistiť, ako  sa také hrnce vyrábajú.

Nákupy

Ako suvenýr si domov môžete priniesť koberec alebo nejaký príklad keramického umenia. Najlepšie hrnce a inú keramiku kúpite v ulici Habib Thameur. Tunisania  vynikajú v spracovávaní kameňa a parfumérii. Určite navštívte miestny klasický trh, kde sa každý týždeň predáva všetko od kobercov, cez keramiku až ku koreniu. Na prelome marca a apríla tu prebiehajú „Slávnosti kvitnúcich pomarančov“.

 


Nájdené 0 termínov dovolenky.