Dovolenka - Tunisko, Tunis

Tunisko leží na severe Afriky. Turistom ponúka Tunisko úplne ideálne podmienky pre rekreáciu. Je tomu tak vďaka Stredozemnému moru a nespočetnému množstvu pamiatok a zaujímavých miest. Môžete tu navštíviť bájne Kartágo, koloseum El Jem, historické mestá. Dougga a Sbeitla, oázy Gabes, Garda, Tozeur či Nefra, soľné jazero Chott El Jerid, piesočnaté duny alebo púštne mesto Douz. Ak túžite spoznať severnú Afriku, skúste Tunisko!

Tunis Vás očarí svojím stredomorským kúzlom. Ide o mesto plné histórie, kde sú úzko spojené minulosť s prítomnosťou. Vzájomne sa tu prekrývajú hneď tri miesta: historické jadro – medina, „európske“ mesto postavené na počiatku minulého storočia a komplex nových štvrtí, ktoré sa naďálej rozvíjajú.

Historické mesto

Medina je tu veľmi zachovalá a svoj vzhľad si uchováva už viac ako 500 rokov. Medzi najvýznamnejšie pamiatky  patrí napríklad Mešita Zitouana z 9. storočia. Historické centrum  figuruje aj  na zozname Svetového kultúrneho dedičstva Unesco. Medzi najkrásnejšie paláce patrí napríklad Dar Ben Abdallah, z ktorého je dnes múzeum Umenia a ľudových tradícií, alebo Bardo, ktorý v sebe skrýva slávne Archeologické múzeum.

Metropola

Hlavné mesto smelo drží krok so súčasným okolitým moderným svetom. Stalo sa usporiadateľom napríklad Stredozemných hier, Afrického pohára národov, vrcholného Euro-Stredozemného stretnutia, vrcholného stretnutia Ligy arabských štátov.  Naďalej sa tu zvyšuje počet tých najprestížnejších medzinárodných hotelov a v rozkvetu je aj obchodný turizmus a kongresy.

Kultúra

Z kultúrneho vyžitia Tunis ponúka napríklad výstavy, ktoré sa konajú často v starodávnych budovách, predovšetkým v palácoch a prepychových arabských domoch. Každý rok sa tu usporadúvajú koncerty pri príležitosti festivalu Mediny. Mestské divadlo postavené v roku 1902 sa nachádzajú len neďaleko starých štvrtí. Pravidelne se tu usporadúvajú koncerty a rôzne predstavenia. Nachádza sa tu tiež jedno z naväčších archeologických múzeí sveta – Múzeum Bardo, ktoré je preslávené najmä svojimi zbierkami staroveku, praveku a islamského umenia. Na svoje si tu prídu aj milovníci mozaík z rímskeho obdobia.

Kartágo

Sa nachádza len niekoľko minút od Tunisu. Ide o starobylé mesto založené Féničanmi v roku 814 pred Kristom. Bolo zničené a následne zrekonštruované Rimanmi. Zachovať sa tu podarili napríklad kúpele Antonina, vily a rímske divadlo. Za návštevu určite stojí tiež Múzeum, kde môžete znovu nechať ožiť antické dejiny.

 


Nájdené 0 termínov dovolenky.