Last Minute - Turecko, Fethiye

Turecko je krajina na pomedzí juhovýchodnej Európy a malej Ázie. Jeho brehy obmýva Egejské, Čierne a Stredozemské more. Práve vďaka svojej polohe ponúka Turecko ideálne rekreačné možnosti. Turecko sa tiež pyšní bohatou históriu, za návštevu v Turecku stoja nielen prímorské oblasti, ale i mesta Ankara, Istanbul, Izmir a jeho zrúcaniny Efesu či Selimovej mešity v Adane. Okrem mnoho kilometrov prekrásnych piesočnatých pláží, azúrovo modrého more, dominantných kulís horských masívov a mnohých ďalších prírodných a krajinných zvláštností tu nájdete tieto cenné pamiatky bohatej tureckej histórií a zároveň rýchle sa meniaca tvár súčasného Turecka.

Toto rozprávkové mesto nájdete na pomedzí Egejského a Stredozemného mora, na západ od mesta Antalya. Je to kľudnejšie, šesťdesiattisícové mesto, s množstvom nedotknutej prírody, obklopené píniovými hájmi a vrcholkami pohoria Taurus. Je ideálnym miestom odpočinku pre milovníkov športu, vďaka príjemnému vetríku, nielen toho vodného, ale aj paraglidingu. Okolitá príroda ponúkne svoju zelenú náruč a nesklame ani milovníkov turistiky.

Pôvodným názvom mesta je Telmessos. Kedysi to bolo rybárske mestečko, ktorého  prístav dodnes dýchá atmosférou dávnych čias, kedy mesto obýval kmeň Lykov a bolo jedným z najväčších miest vtedajšej civilizácie vôbec. To dokladajú tiež mnohé pamiatky, ktoré je možné všade okolo vidieť. Najúžasnejším dokladom dávnych dôb sú asi hrobky, z ktorých najstaršia pochádza z 5.st pred n.l., ktoré sú vytesané do skalnej steny nad mestom.

Mesto sa delí na dve časti – Fethiye a Calis. Fethiye je útočiskom hlavne miestnych obyvateľov, je tu prístav, z ktorého vyplavujú výletné lode a tiež veľa obchodov.

Calis je skôr turistickou oblasťou, kde sa môžete bez problémov ubytovať vo všetkých možných hotelových kategoriách. Hlavná promenáda Calisu je centrom nočného života, zábavy a nákupov a  po celej dĺžke  ju ako had kopíruje dlhá piesočná pláž.

Pokiaľ si budete priať ísť na 16 km vzdialenú, preslávenú  pláž Ölü deniz, určite by ste ľutovali, keby ste vyrazili bez fotoaparátu. Tak nádhernú farbu mora totiž hocikde na svete určite nenájdete.
 


Nájdené 0 termínov dovolenky.