Last Minute - Turecko, Marmaris

Turecko je krajina na pomedzí juhovýchodnej Európy a malej Ázie. Jeho brehy obmýva Egejské, Čierne a Stredozemské more. Práve vďaka svojej polohe ponúka Turecko ideálne rekreačné možnosti. Turecko sa tiež pyšní bohatou históriu, za návštevu v Turecku stoja nielen prímorské oblasti, ale i mesta Ankara, Istanbul, Izmir a jeho zrúcaniny Efesu či Selimovej mešity v Adane. Okrem mnoho kilometrov prekrásnych piesočnatých pláží, azúrovo modrého more, dominantných kulís horských masívov a mnohých ďalších prírodných a krajinných zvláštností tu nájdete tieto cenné pamiatky bohatej tureckej histórií a zároveň rýchle sa meniaca tvár súčasného Turecka.

Toto známe a obľúbené turecké letovisko nájdete na západe krajiny, na pobreží Egejského mora. Leží v kúzelnej zátoke s dĺhými piesočnatými plážami a zelenými hájmi, s horskou panorámou v pozadí. Nie nadarmo sa tomuto miestu hovorí Zelený Marmaris. Môžme tu stráviť  kľudnú a ničím nerušenú dovolenku, plnú nezabudnuteľného kúpania a prechádzať sa starými uličkami alebo jachtárskym prístavom, ktorý je druhým najväčším svojho druhu, ale uspokojí aj milovníkov rušnejšieho nočného života a nakupovania. 

História tohoto mestečka siaha až do dôb Alexandra Veľkého, v staroveku plnilo dôležitú úlohu ako centrum obchodních ciest z Malej Ázie do Egyptu.


Nájdené 0 termínov dovolenky.